TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świnoujskie promy z nowymi radarami
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2017 11:43:04
Świnoujskie promy z nowymi radarami; fot: JRC/Alphatron.

W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS.

W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS.

Wykonawcą zamówienia,, wyłonionym w przetargu, była firma Alphatron Marine Poland ze Szczecina, a nad zgodnością inwestycji z przepisami czuwali przedstawiciele Polskiego Rejestru Statków. Zainstalowano sprzęt japońskiej firmy Japan Radio Company: radary morskie JMA-5312-6 oraz kompasy JLR-21.

Zakres prac obejmował m.in.: wykonanie i zamocowanie nowych masztów antenowych na promach typu "Bielik" oraz dostosowanie obecnych masztów na promach typu "Karsibór", instalację anten radarowych, instalację podzespołów, monitorów, klawiatur, procesorów poszczególnych systemów w sterówce, integrację radarów z nowymi kompasami satelitarnymi oraz z będącymi w użyciu odbiornikami AIS, instalację map elektronicznych firmy C-MAP w radarach oraz przeszkolenie załogi w zakresie obsługi montowanych urządzeń.

Jak mówi Arkadiusz Płowczyk koordynator inwestycji ze strony Alphatron Marine Poland: - Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować ten ciekawy projekt. Pozwolił nam na sprawdzenie się nie tylko od strony technicznej, ale także logistycznej. Dzięki doświadczeniu naszych pracowników i bardzo dobrej współpracy z Żeglugą Świnoujską w zakresie planowania prac, wykonaliśmy zadanie w terminie. Jesteśmy dumni, że na wszystkich promach Żeglugi Świnoujskiej obracają się teraz anteny z logo JRC/Alphatron.

Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej Jerzy Barczak podkreśla, że radary znacznie podniosą bezpieczeństwo przepraw dla pasażerów. Głównie dotyczy to żeglugi w trudnych warunkach atmosferycznych i ograniczonej widoczności.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Żegluga Świnoujście
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.