TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin i tramwaj wodny - sezon 2016
InfoShip.pl - Opublikowano: 25.08.2016 11:19:45
Szczecin i tramwaj wodny - sezon 2016

Działający od początku sierpnia szczeciński tramwaj wodny skraca drogę tym, którzy chcą dostać się na drugi brzeg Odry z bulwaru lub mariny.

Działający od początku sierpnia szczeciński tramwaj wodny skraca drogę tym, którzy chcą dostać się na drugi brzeg Odry z bulwaru lub mariny.

- Pozwala to mieszkańcom na szybsze dotarcie do Miejskiej Strefy Letniej, żeglarzom zaś na łatwiejszą przeprawę do centrum - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski z Żeglugi Szczecińskiej. - Rejsy znacząco ułatwiają dotarcie na Wyspę Grodzką, co do tej pory wiązało się z zazwyczaj kilkunastominutowym spacerem przez Łasztownię - mówi Stanisław Kołpaczyński z Centrum Motorowodnego. - Będzie to także atrakcja dla najmłodszych i możliwość zobaczenia Szczecina z perspektywy Odry - dodaje Owsik-Kozłowski.

Katamaran, który wozi pasażerów pomiędzy dwoma przystankami, mieści na pokładzie 12 osób. Kursy z Bulwaru Piastowskiego rozpoczynają się o pełnych godzinach ? od 10.00 do 17.00. W drogę powrotną z mariny katamaran odpływa zawsze 30 minut później ? 10.30, 11.30, 12.30 itd. aż do 16.30. Rejsy będą zawieszane w przypadku niekorzystnej pogody ? np. deszczu czy silnego wiatru. Ceny biletów: 5 zł dla osób powyżej 14. roku życia, 2,5 zł dla dzieci i młodzieży w wieku od sześciu do 14 lat, najmłodsi (poniżej szóstego roku życia) płyną za darmo. Bilety kupić można u obsługi, na pokładzie jednostki.

Możliwe są oczywiście rezerwacje na kursy. Wystarczy wcześniej zadzwonić (tel. 604 080 774) lub wysłać e-mail (slizg@hot.pl) i zamówić miejsce na konkretną godzinę.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Odra
Port Szczecin

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.