TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczeciński Most Cłowy z przęsłem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2017 12:20:31
Szczeciński Most Cłowy z przęsłem [FILM]

Do Szczecina przypłynęły już wykonane w Gdyni przęsła. Chodzi o dwa segmenty o wymiarach 14 × 100 m, które są konstrukcją nośną nowego mostu Cłowego. Dzisiaj rozpocznie się proces nasuwania.

Do Szczecina przypłynęły już wykonane w Gdyni przęsła. Chodzi o dwa segmenty o wymiarach 14 × 100 m, które są konstrukcją nośną nowego mostu Cłowego. Dzisiaj rozpocznie się proces nasuwania.

Nowe stalowe przęsła obiektu przypłynęły na pontonie o wyporności 10 000 ton, tym samym, który użyty został podczas rozbiórki starego mostu. Trwają prace przygotowawcze przed nasuwaniem elementów konstrukcji nośnej na filary. Jeżeli pogoda pozwoli, w najbliższych dniach ponton wraz z przęsłami podpłynie w docelowe miejsce i rozpocznie się nasuwanie pierwszego 100-metrowego segmentu, za pomocą siłowników hydraulicznych. Proces nasunięcia przęseł będzie trwać około półtora dnia. Po zakończeniu tak zwanej nasuwki, przęsła zostaną ze sobą połączone. Ich spawanie potrwa do końca maja.

Most Cłowy w liczbach.

To 822 tony nowej konstrukcji stalowej ustroju nośnego, ponad 34 tysiące sztuk sworzni do połączenia konstrukcji stalowej z betonem i 2400 metrów sześciennych betonu. Do tego należy dorzucić 25 ton farby i 360 ton stali zbrojeniowej do płyty pomostu i renowacji podpór.

Równolegle cały czas będą trwać prace remontowe i adaptacyjne przy istniejących filarach i przyczółkach.

Aktualny stan prac można zobaczyć TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.