TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szwajcarski producent baterii stawia na ... statki [FILM]
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 23.12.2019 15:30:22
Szwajcarski producent baterii stawia na ... statki

Szwajcarski producent baterii Leclanche zamierza skupić się na dostawach systemów energetycznych dla transportu morskiego i kolejowego,

Szwajcarski producent baterii Leclanche zamierza skupić się na dostawach systemów energetycznych dla transportu morskiego i kolejowego, oceniając, że niszowe rynki oferują lepsze perspektywy niż dominujący sektor samochodów osobowych - podała agencja Bloomberga.

Według prognoz szwajcarskiego producenta popyt na pojazdy flotowe, jednostki pływające, autobusy, pociągi i taksówki, wzrośnie w perspektywie rocznej o ponad jedną trzecią. Dyrektor generalny Leclanche Anil Srivastava podkreślił, że firma nie musi być obecna na rynku samochodów osobowych, co byłoby "cenową równią pochyłą", a zamierza skupić się na bardziej niszowych branżach, co może okazać się bardzo dochodowe.

Zgodnie z przewidywaniami amerykańskiego banku Cantor Fitzgerald z 2018 r. rynek magazynowania energii w sektorze żeglugi może być wart nawet 6,5 mld dolarów w perspektywie rocznej. Projekty realizowane w Norwegii i Chinach wykorzystują już energię pozyskiwaną z akumulatorów w statkach towarowych, a duże przedsiębiorstwa żeglugowe monitorują tę technologię - zauważyła firma analityczna BloombergNEF.

Szybki rozwój

Mniejsze rynki dla akumulatorów litowo-jonowych, w tym statki, roboty przemysłowe i wózki widłowe, szybko się rozwijają i zwykle wymagają unikatowych specyfikacji - zauważył dyrektor zarządzający w Cairn Energy Research Advisors Sam Jaffe. Według szefa Cairn ERA rynki pojawiające się poza sektorem zelektryfikowanych pojazdów osobowych mogą zyskać bardzo duże rozmiary.

Leclanche, które dotychczas było dostawcą akumulatorów dla sieci elektrycznych, w tym roku podpisało porozumienie z kanadyjskim producentem pociągów, koncernem Bombardier. Ponadto szwajcarska firma dostarczyła również baterie do największego na świecie w pełni elektrycznego promu, który w sierpniu został zwodowany w południowej Danii.

Firma zdobyła już kolejne zamówienia od klientów z branży morskiej, w tym Grimaldi Group i Damen Shipyards Group, a zgodnie z zebranymi przez Bloomberga informacjami Leclanche dostarcza również akumulatory przeznaczone dla okrętów podwodnych.

Jak przewiduje Srivastava, zamówienia Leclanche z sektora transportu flotowego prawdopodobnie w 2022 r. przekroczą zamówienia ze stacjonarnego magazynowania energii. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.