TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tolkmicko i Krynica z tramwajem wodnym ? sezon 2016
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.04.2016 15:20:05
Z Tolkmicka do Krynicy tramwajem wodnym ? sezon 2016

9 maja ruszył kolejny sezon tramwaju wodnego Generał Kutrzeba, który połączy dwa porty na Zalewie Wiślanym ? Tolkmicko i Krynicę Morską. To trasa S3.

9 maja ruszył kolejny sezon tramwaju wodnego Generał Kutrzeba, który łączy dwa porty na Zalewie Wiślanym ? Tolkmicko i Krynicę Morską (linia S3). To dobra alternatywa dla zatłoczonych w sezonie dróg dojazdowych nad morze.

Aktualnie tramwaj wodny "Generał Kutrzeba" pływa codziennie. Dodatkowo w weekendy przewoźnik realizuje dodatkowe rejsy.

Do 22 czerwca "Generał? pływa wg. następującego rozkładu:

  • codziennie z Tolkmicka do Krynicy: 09:30; 11:00 (w weekendy); 17:00

  • codziennie z Krynicy do Tolkmicka: 10:15; 16:15 (w weekendy); 17:45

Rozkład wakacyjny będzie prawdopodobnie taki sam, jak w zeszłym roku, ale jeszcze go nie znamy. Szczegóły wkrótce!

Portem bazowym "Generał" jest Tolkmicko.Statek może zabrać na pokład jednorazowo 75 pasażerów, a rejs z Tolkmicka do Krynicy Morskiej trwa 40 minut. Chętni mogą ze sobą wziąć także rowery i zwierzęta. Bilet normalny w obie strony to wydatek rzędu 30 zł (ulgowy - 20 zł).


Na pytanie o rejsy z Portu Elbląg Jan Daniel Popończyk, kapitan statku Kutrzeba odpowiada:

- ?Jeśli chodzi o połączenie tramwajem wodnym, na chwilę obecną - przynajmniej z punktu widzenia armatora - jest to nieopłacalne. Odległość między Elblągiem a Krynicą Morską jest zbyt duża, żeby można było stworzyć efektywne, szybkie i stałe połączenie. Rejs tramwajem wodnym trwałby wówczas około 2,5 godziny. Inna sprawa to koszt biletów, który bez wsparcia samorządów, byłby dość wysoki. Tu potrzebna byłaby jednostka bardzo szybka jak np. wodolot. Przeszkodą w żegludze po rzece Elbląg, jest także most pontonowy w Nowakowie, który przy wyższych stanach wody nie jest w ogóle otwierany.?WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Tolkmicko
Port Krynica
Zalew Wiślany
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.