TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj Wodny 2017 na Zatoce Gdańskiej
- Opublikowano: 28.04.2017 15:27:00
Tramwaj Wodny 2017 na Zatoce Gdańskiej

29 kwietnia ruszają tramwaje wodne na Zatoce Gdańskiej. Tegoroczną nowością w ofercie Żeglugi będą wodoloty, które pokonają trasę do Helu w pół godziny. Od czerwca.

29 kwietnia 2017 r. ruszają tramwaje wodne na Zatoce Gdańskiej. Niestety, armator Żegluga Gdańska podwyższyła ceny biletów na rejsy między Trójmiastem a Półwyspem Helskim. O 5 zł. Tegoroczną nowością w ofercie Żeglugi będą wodoloty, które pokonają trasę do Helu w pół godziny.

Na Hel katamaranem z Trójmiasta

Na liniach z Gdańska, Sopotu i Gdyni do Helu katamarany będą początkowo pływały w weekendy, a od 1 lipca do końca sierpnia codziennie.

W tym roku za rejs trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Bilet normalny będzie kosztował 40 zł (wcześniej 35 zł), ulgowy 30 zł (do tej pory 25 zł), a rower 10 zł (było 5 zł).

Na Hel wodolotem z Gdyni i Sopotu

W drugiej połowie czerwca na wodach zatoki pojawią się wodoloty. Żegluga Gdańska planuje puścić je na trasach między Sopotem i Gdynią a Helem. Jednostki rozwijające prędkość do 30 węzłów są w stanie pokonać ten odcinek w ok. 25-30 minut. Dla porównania katamaran płynie od 1,5 do 2 godz. Wodolot jest w stanie zabrać na pokład ok. 90 osób, ale ze względu na mniejsze gabaryty jest bardziej podatny na warunki pogodowe.

Żegluga Gdańska zaprasza też do wzięcia udziały w wycieczkach statkami do Westerplatte oraz po porcie w Gdyni. Od 30 kwietnia w weekendy oraz tzw. długie weekendy, bilety na rejs w relacji Gdańsk - Hel sprzedawać będzie Ekspozytura Żeglugi Gdańskiej przy Zielonej Bramie (Długie Pobrzeże, nabrzeże przy Zielonym Moście). Kasa ta znajduje się w odległości 5 minut spacerem od nabrzeża przy Baszcie Łabędź, skąd odpływają statki na Hel. Telefon do kasy czynny od 30 kwietnia 2015 roku w weekendy oraz tzw. długie weekendy - 662 157 340.

Szczegóły zatokowej żeglugi na www.zegluga.pl/zatoka-gdanska.html

Z Gdyni do Jastarni

Dodatkowo firma Project Management Gdynia Sp. z o.o. wznawia od dnia 02 lipca 2017 roku rejsy z Gdyni do Jastarni. Rejsy odbywają się we wtorki, czwartki, soboty i niedziele do końca sierpnia 2017 roku. Więcej szczegółów

  • Kasa w Gdańsku przy Zielonej Bramie ? tel. 58 301 49 26

  • Kasa w Gdyni przy Skwerze Kościuszki ? tel. 58 620 26 42.

  • Kasa w Jastarni pod numerem telefonu 602 482 913.

Ceny biletów w jedną stronę: ulgowy 30 złotych w jedną stronę, normalny 40 złotych w jedną stronę, opłata za przewóz rowerów 10 złotych/sztuka.

Szczegóły na http://www.zegluga.pl/index.html

O przewoźniku

Żegluga Gdańska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pończoszników 2 jest firmą prywatną, spadkobiercą prawnym i kontynuatorem firmy żeglugowej założonej w marcu 1946 roku. Prezes Zarządu - Jerzy Latała ? Kapitan Żeglugi Wielkiej, dzięki doświadczeniu zdobytemu w zachodnich firmach żeglugowych, zapewnił firmie dynamiczny rozwój, znacznie powiększając jej majątek oraz zakres działania pamiętając jednocześnie o utrzymaniu ciągłości tradycji 'białej floty', która na stałe wpisała się trójmiejski krajobraz. Jej flota pasażerska To:

Cztery katamarany wyposażone w restaurację, bar i salony dla pasażerów, o zdolności przewozowej jednorazowej do 500 osób:

? m/s Agat

? m/s Onyx

? m/s Opal

? m/s Rubin

Statki pasażerskie

? m/v Danuta wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 275 osób, zasięg pływania - żegluga przybrzeżna, osłonięta

? m/v Małgorzata wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 225 osób, zasięg pływania - wody śródlądowe, portowe, Zalew Wiślany

? m/v Smile - wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 140 osób, zasięg pływania ? wody przybrzeżne

? m/v Sonica - o zdolności przewozowej 40 osób, mająca ok. 20 m długości, 1,5 wysokości (by zmieścić się pod mostami)

? m/v Sonica I - o zdolności przewozowej 40 osób, mająca ok. 20 m długości, 1,5 wysokości (by zmieścić się pod mostami)

Wodoloty

? h/f Merlin 2 typu Waschod o zdolności przewozowej 94 pasażerów, zasięg pływania -

żegluga osłonięta

? h/f Polesie 9 o zdolności przewozowej 46 pasażerów, zasięg pływania - żegluga osłonięta,

Zalew Wiślany,

? h/f Polesie 12 o zdolności przewozowej 46 pasażerów, zasięg pływania - żegluga osłonięta,


Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.