TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj Wodny 2017 na Zatoce Gdańskiej
- Opublikowano: 28.04.2017 15:27:00
Tramwaj Wodny 2017 na Zatoce Gdańskiej

29 kwietnia ruszają tramwaje wodne na Zatoce Gdańskiej. Tegoroczną nowością w ofercie Żeglugi będą wodoloty, które pokonają trasę do Helu w pół godziny. Od czerwca.

29 kwietnia 2017 r. ruszają tramwaje wodne na Zatoce Gdańskiej. Niestety, armator Żegluga Gdańska podwyższyła ceny biletów na rejsy między Trójmiastem a Półwyspem Helskim. O 5 zł. Tegoroczną nowością w ofercie Żeglugi będą wodoloty, które pokonają trasę do Helu w pół godziny.

Na Hel katamaranem z Trójmiasta

Na liniach z Gdańska, Sopotu i Gdyni do Helu katamarany będą początkowo pływały w weekendy, a od 1 lipca do końca sierpnia codziennie.

W tym roku za rejs trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Bilet normalny będzie kosztował 40 zł (wcześniej 35 zł), ulgowy 30 zł (do tej pory 25 zł), a rower 10 zł (było 5 zł).

Na Hel wodolotem z Gdyni i Sopotu

W drugiej połowie czerwca na wodach zatoki pojawią się wodoloty. Żegluga Gdańska planuje puścić je na trasach między Sopotem i Gdynią a Helem. Jednostki rozwijające prędkość do 30 węzłów są w stanie pokonać ten odcinek w ok. 25-30 minut. Dla porównania katamaran płynie od 1,5 do 2 godz. Wodolot jest w stanie zabrać na pokład ok. 90 osób, ale ze względu na mniejsze gabaryty jest bardziej podatny na warunki pogodowe.

Żegluga Gdańska zaprasza też do wzięcia udziały w wycieczkach statkami do Westerplatte oraz po porcie w Gdyni. Od 30 kwietnia w weekendy oraz tzw. długie weekendy, bilety na rejs w relacji Gdańsk - Hel sprzedawać będzie Ekspozytura Żeglugi Gdańskiej przy Zielonej Bramie (Długie Pobrzeże, nabrzeże przy Zielonym Moście). Kasa ta znajduje się w odległości 5 minut spacerem od nabrzeża przy Baszcie Łabędź, skąd odpływają statki na Hel. Telefon do kasy czynny od 30 kwietnia 2015 roku w weekendy oraz tzw. długie weekendy - 662 157 340.

Szczegóły zatokowej żeglugi na www.zegluga.pl/zatoka-gdanska.html

Z Gdyni do Jastarni

Dodatkowo firma Project Management Gdynia Sp. z o.o. wznawia od dnia 02 lipca 2017 roku rejsy z Gdyni do Jastarni. Rejsy odbywają się we wtorki, czwartki, soboty i niedziele do końca sierpnia 2017 roku. Więcej szczegółów

  • Kasa w Gdańsku przy Zielonej Bramie ? tel. 58 301 49 26

  • Kasa w Gdyni przy Skwerze Kościuszki ? tel. 58 620 26 42.

  • Kasa w Jastarni pod numerem telefonu 602 482 913.

Ceny biletów w jedną stronę: ulgowy 30 złotych w jedną stronę, normalny 40 złotych w jedną stronę, opłata za przewóz rowerów 10 złotych/sztuka.

Szczegóły na http://www.zegluga.pl/index.html

O przewoźniku

Żegluga Gdańska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pończoszników 2 jest firmą prywatną, spadkobiercą prawnym i kontynuatorem firmy żeglugowej założonej w marcu 1946 roku. Prezes Zarządu - Jerzy Latała ? Kapitan Żeglugi Wielkiej, dzięki doświadczeniu zdobytemu w zachodnich firmach żeglugowych, zapewnił firmie dynamiczny rozwój, znacznie powiększając jej majątek oraz zakres działania pamiętając jednocześnie o utrzymaniu ciągłości tradycji 'białej floty', która na stałe wpisała się trójmiejski krajobraz. Jej flota pasażerska To:

Cztery katamarany wyposażone w restaurację, bar i salony dla pasażerów, o zdolności przewozowej jednorazowej do 500 osób:

? m/s Agat

? m/s Onyx

? m/s Opal

? m/s Rubin

Statki pasażerskie

? m/v Danuta wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 275 osób, zasięg pływania - żegluga przybrzeżna, osłonięta

? m/v Małgorzata wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 225 osób, zasięg pływania - wody śródlądowe, portowe, Zalew Wiślany

? m/v Smile - wyposażony w snack bar na pokładzie, o zdolności przewozowej jednorazowej 140 osób, zasięg pływania ? wody przybrzeżne

? m/v Sonica - o zdolności przewozowej 40 osób, mająca ok. 20 m długości, 1,5 wysokości (by zmieścić się pod mostami)

? m/v Sonica I - o zdolności przewozowej 40 osób, mająca ok. 20 m długości, 1,5 wysokości (by zmieścić się pod mostami)

Wodoloty

? h/f Merlin 2 typu Waschod o zdolności przewozowej 94 pasażerów, zasięg pływania -

żegluga osłonięta

? h/f Polesie 9 o zdolności przewozowej 46 pasażerów, zasięg pływania - żegluga osłonięta,

Zalew Wiślany,

? h/f Polesie 12 o zdolności przewozowej 46 pasażerów, zasięg pływania - żegluga osłonięta,


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.