TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj Wodny 2017 w Koninie
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.05.2017 18:58:01 1 komentarz
Tramwaj Wodny 2017 w Koninie

8 maja swoje kursy rozpoczął koniński tramwaj wodny, który w tym sezonie ma nowego armatora. Został nim Urząd Miejski, który kupił jednostkę Pociejewo1 od PKS Konin.

Natomiast cały czas organizatorem rejsów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie. To już drugi sezon konińskiego tramwaju wodnego, który pływa po jeziorze Pątnowskim.

W trakcie pierwszego sezonu z rejsów statkiem skorzystało ponad 2 tysiące osób.

Aktualnie, w maju i czerwcu, Pociejewo1 wynajmowany jest przez instytucje, szkoły czy osoby prywatne, a dopiero w lipcu i sierpniu realizować będzie rejsy według rozkładu, czyli jak prawdziwy tramwaj wodny.


Sprawdź też:
tramwaj wodny
MOSiR Konin

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.