TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj wodny na Zalewie Wiślanym 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.02.2018 14:07:11
Tramwaj wodny na Zalewie Wiślanym 2018

Idzie wiosna! Dlatego mamy dla Was już pierwsze informacje o zbliżającym się sezonie tramwajów wodnych w Polsce. Zaczynamy od "Generała Kutrzeba" i trasy Frombork-Tolkmicko.

Idzie wiosna! Dlatego mamy dla Was już pierwsze informacje o zbliżającym się sezonie tramwajów wodnych w Polsce. Zaczynamy od "Generała Kutrzeba" i trasy Frombork-Tolkmicko.

W 2018 roku tramwaj wodny "Generał Kutrzeba" będzie pływał po Zalewie Wiślanym codziennie od soboty 28 kwietnia do niedzieli 30 września, obsługując połącznie pomiędzy Krynicą Morską a Tolkmickiem (z szybkim przejazdem specjalnym autokarem do Fromborka i potem z powrotem).

Czas dotarcia do Fromborka od momentu wypłynięcia z Krynicy Morskiej wynosi niespełna godzinę.

Przewoźnik m.in. proponuje wycieczkę do Fromborka z możliwością wzięcia udziału w pierwszym seansie w Planetarium, ze zwiedzaniem Szpitala św. Ducha, Katedry oraz koncertem organowym (rejs z Krynicy o 08:30, powrót do Krynicy na 14:40. Jest to specjalny program dla grup typu "zielone szkoły", umożliwiający zarazem zwiedzenie Fromborka i na tyle wczesny powrót, że nie rozbija to harmonogramu dnia.

Istnieje również możliwość organizacji zajęć w Parku Astronomicznym zarówno bez zwiedzania Wzgórza Katedralnego (autokar podwozi grupę do Parku i stamtąd zabiera grupę z powrotem na statek) lub ze zwiedzaniem Wzgórza (gupa z Parku przechodzi ok. 1,5 km na Wzgórze), przy czym w takim wypadku godziny powrotu do Krynicy Morskiej są ustalane indywidualnie dla danej grupy w zależności od programu.

Sezon 2018

-"Do piątku 22 czerwca pływamy wg. rozkładu wiosennego - mówi Katarzyna Popończyk z Biura Obsługi Klienta Tramwajów Wodnych Zalewu Wiślanego. - System rezerwacji już działa, przy czym ze względu na zmianę przepisów dotyczących VAT, zostanie on udostępniony on-line dopiero od początku II kwartału (czyli w kwietniu). Oczywiście dla grup możemy wykonać rejsy dodatkowe o 9:30 i 12:30. W tym zakresie proponujemy również poranne, południowe lub popołudniowe spacery po Zalewie Wiślanym z Krynicy Morskiej."

Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej (link poniżej) natomiast powyżej ulotki z rozkładami i cennikami z Tolkmicka oraz z Krynicy Morskiej.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Zalew Wiślany
Port Krynica Morska
Port Tolkmicko
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.