TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj wodny połączy Czerwonak z Poznaniem
InfoShip.pl - Opublikowano: 08.05.2018 09:00:45
Tramwaj wodny połączy Czerwonak z Poznaniem ; fot. CRKF Akwen Czerwonak

19 maja Gmina Czerwonak uruchomi tramwaj wodny na Warcie. Będzie on kursował pomiędzy przystanią Akwen Marina w Czerwonaku a Ostrowem Tumskim w Poznaniu.

19 maja Gmina Czerwonak uruchomi tramwaj wodny na Warcie. Będzie on kursował pomiędzy przystanią Akwen Marina w Czerwonaku a Ostrowem Tumskim w Poznaniu.

Do tego celu Gmina Czerwonak zakupiła motorówkę o nieznacznym zanurzeniu - to zaledwie 30 cm przy pełnym obciążeniu. Pod koniec kwietnia odbyło się wodowanie łodzi. Tramwaj wodny odbył też rejs testowy, który zdał z powodzeniem. Łódź jest stabilna i zwrotna. Teraz Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku przygotowuje ją do oficjalnego otwarcia sezonu motorowodnego. Prace obejmują malowanie i doposażenie tramwaju wodnego w niezbędny sprzęt.

Otwarcie sezonu nastąpi 19 maja. Właśnie w ten majowy weekend – 19 i 20 maja – kursy wodnym tramwajem będą darmowe.

-"Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie, w którym oprócz chrztu naszego tramwaju wodnego, zaplanowaliśmy wiele innych atrakcji m.in. darmowe wycieczki łodziami motorowodnymi po Warcie, festiwal kuchni polowych, atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin, a na zakończenie koncert zespołów szantowych, wyścigi łodzi pontonowych ZapCat, pokaz drewnianych łodzi motorowych - czytamy na stronie CRKF Akwen Czerwonak.

Na razie jeszcze nie wiadomo, ile będzie kosztować wyprawa tramwajem wodnym z Akwen Mariny w Czerwonaku do Ostrowa Tumskiego, a także, jak często będzie on kursował.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Warta
Port Poznań
Czerwonak
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.