TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj wodny z przewodnikiem. W Warszawie
InfoShip.pl - Opublikowano: 29.06.2017 15:53:59
Tramwaj wodny z przewodnikiem. W Warszawie

Już od najbliższej soboty 1 lipca na rejs tramwajem wodnym będzie można się wybrać z przewodnikiem i posłuchać o Wiśle oraz o związkach Warszawy z Królową Polskich Rzek.

Wakacje to okres, w którym do stolicy przyjeżdża jeszcze więcej turystów. Doskonałym pomysłem jest wybranie się na wycieczkę po Wiśle i obejrzenie stolicy z perspektywy rzeki.

Dzięki współpracy Biura Marketingu Miasta i Zarządu Transportu Miejskiego Warszawskie Linie Turystyczne uruchamiają nową usługę. Pasażerowie "Warsa" będą mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. W soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 10 września oraz dodatkowo 15 sierpnia część rejsów będzie się odbywać z przewodnikiem.

Opowieści przewodnika będą połączone w dwa bloki tematyczne. W soboty oraz 15 sierpnia tematem będzie "Rok Rzeki Wisły – rzeka Wisła dawniej i dziś". Czego będzie się można dowiedzieć?

Przewodnik opowie m.in. o historii Wisły, idei Roku Wisły oraz wydarzeniach związanych z tym świętem, pierwszym stałym moście na Wiśle zbudowanym za czasów króla Zygmunta Augusta – w XVI wieku był to cud techniki. Będzie można również posłuchać o obiektach, widzianych z pokładu "Warsa", a kiedy tramwaj dopłynie do Grubej Kaśki będzie można się dowiedzieć, kiedy ta budowla została wzniesiona na środku rzeki i do czego tak naprawdę służy?

Co ciekawego będzie można usłyszeć w niedzielę? Wtedy hasłem przewodnim będzie "Warszawa miasto nad Wisłą", a przewodnik opowie m.in. o historii samego miasta od powstania do czasu ustanowienia jej stolicą, o pomniku Syrenki, Moście Łazienkowskim, Moście Śląsko-Dąbrowskim i jego poprzedniku czyli Moście Kierbedzia, Porcie Czerniakowskim czy Stadionie Narodowym. Najmłodsi na pewno z chęcią wysłuchają również legendy o Warsie i Sawie.

Rejsy z przewodnikiem będą się odbywały według następującego harmonogramu:

  • w soboty – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: "Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś"


  • w niedziele – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok "Warszawa miasto nad Wisłą" (współczesna i historyczna)


  • 15.08 – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: "Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś"

Szczegółowe informacje o ofercie Warszawskich Linii Turystycznych znajdują sie na stronie http://www.ztm.waw.pl/?c=162&l=1


Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Warszawa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.