TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj wodny z przewodnikiem. W Warszawie
InfoShip.pl - Opublikowano: 29.06.2017 15:53:59
Tramwaj wodny z przewodnikiem. W Warszawie

Już od najbliższej soboty 1 lipca na rejs tramwajem wodnym będzie można się wybrać z przewodnikiem i posłuchać o Wiśle oraz o związkach Warszawy z Królową Polskich Rzek.

Już od najbliższej soboty 1 lipca na rejs tramwajem wodnym będzie można się wybrać z przewodnikiem i posłuchać o Wiśle oraz o związkach Warszawy z Królową Polskich Rzek.

Wakacje to okres, w którym do stolicy przyjeżdża jeszcze więcej turystów. Doskonałym pomysłem jest wybranie się na wycieczkę po Wiśle i obejrzenie stolicy z perspektywy rzeki.

Dzięki współpracy Biura Marketingu Miasta i Zarządu Transportu Miejskiego Warszawskie Linie Turystyczne uruchamiają nową usługę. Pasażerowie "Warsa" będą mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. W soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 10 września oraz dodatkowo 15 sierpnia część rejsów będzie się odbywać z przewodnikiem.

Opowieści przewodnika będą połączone w dwa bloki tematyczne. W soboty oraz 15 sierpnia tematem będzie "Rok Rzeki Wisły – rzeka Wisła dawniej i dziś". Czego będzie się można dowiedzieć?

Przewodnik opowie m.in. o historii Wisły, idei Roku Wisły oraz wydarzeniach związanych z tym świętem, pierwszym stałym moście na Wiśle zbudowanym za czasów króla Zygmunta Augusta – w XVI wieku był to cud techniki. Będzie można również posłuchać o obiektach, widzianych z pokładu "Warsa", a kiedy tramwaj dopłynie do Grubej Kaśki będzie można się dowiedzieć, kiedy ta budowla została wzniesiona na środku rzeki i do czego tak naprawdę służy?

Co ciekawego będzie można usłyszeć w niedzielę? Wtedy hasłem przewodnim będzie "Warszawa miasto nad Wisłą", a przewodnik opowie m.in. o historii samego miasta od powstania do czasu ustanowienia jej stolicą, o pomniku Syrenki, Moście Łazienkowskim, Moście Śląsko-Dąbrowskim i jego poprzedniku czyli Moście Kierbedzia, Porcie Czerniakowskim czy Stadionie Narodowym. Najmłodsi na pewno z chęcią wysłuchają również legendy o Warsie i Sawie.

Rejsy z przewodnikiem będą się odbywały według następującego harmonogramu:

  • w soboty – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: "Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś"


  • w niedziele – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok "Warszawa miasto nad Wisłą" (współczesna i historyczna)


  • 15.08 – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: "Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś"

Szczegółowe informacje o ofercie Warszawskich Linii Turystycznych znajdują sie na stronie http://www.ztm.waw.pl/?c=162&l=1


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.