TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj wodny z Rewy do Jastarni - sezon 2017
TROJMIASTO.WYBORCZA.PL, WWW.NADMORSKI24.PL InfoShip.pl - Opublikowano: 10.07.2017 11:10:27 1 komentarz
Tramwaj wodny z Rewy do Jastarni; fot. Helska Plaża

Od 6 lipca turyści i mieszkańcy regionu mogą omijać korki i korzystać z nowego, wodnego połączenia po Zatoce Puckiej.

Od 6 lipca turyści i mieszkańcy regionu mogą omijać korki i korzystać z nowego, wodnego połączenia po Zatoce Puckiej.

Z początkiem lipca spółka Helska Plaża uruchomiła regularne kursy tramwaju wodnego pomiędzy Rewą i Jastarnią. Trasa obsługiwana jest przez 56-osobowy katamaran "Kinga". To pierwsze takie połączenie na Zatoce Puckiej.

Katamaran codziennie odbywa cztery pary rejsów. Z Jastarni wypływa o godz.: 9.30, 12.30, 15.40 i 18.45.

Kursy powrotne z Rewy startują o 11.00, 14.00, 17.15 i 20.40.

Godziny są zsynchronizowane z rozkładem jazdy miejskich autobusów linii 146, obsługiwanej przez ZKM Gdynia. W Rewie przystanią tramwaju wodnego jest pomost przy ul. Morskiej, a w Jastarni nabrzeże przy bosmanacie. Jednostka może odbywać rejsy jeśli siła wiatru nie przekracza 4 stopni w skali Beauforta. Rejsy będą realizowane przez całe wakacje.

Dotychczas z Rewy na Półwysep Helski można było się dostać wyłącznie samochodem albo komunikacją miejską z przesiadkami. Pojawiła się alternatywa - Zatokę Pucką można pokonać katamaranem.

-"Chcemy ożywić cały akwen i sprawdzić, jak ten pomysł zadziała. Mamy plany, żeby powiększyć liczbę jednostek i skomunikować wszystkie gminy, które leżą nad Zatoką Pucką: Kuźnicę, Jastarnię, Władysławowo, Rzucewo, Puck i Rewę – mówi Rafał Walczak, współwłaściciel spółki Helska Plaża, armatora "Kingi".

Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 30 zł, a ulgowy 25 zł, natomiast w obie strony – odpowiednio: 50 i 40 zł. Koszt przewiezienia roweru to dodatkowe 5 zł. Bilety na razie można kupować tylko bezpośrednio na statku, ale armator planuje uruchomić też sprzedaż internetową poprzez stronę www.rejsywodne.pl.

Jednorazowo na pokład może wejść 56 pasażerów i dwóch członków załogi + 30 rowerów. Wszystkie miejsca w klimatyzowanej kabinie pasażerskiej są siedzące. Przewidziano w niej też przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Na pokładzie jest toaleta. Rejs trwa około godzinę. Katamaran porusza się ze średnią prędkością ośmiu węzłów na godzinę. Charakterystyczne dla "Kingi" jest niewielkie zanurzenie (60 cm), dzięki czemu może ona przybić praktycznie do każdego nabrzeża.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
  • Xxx – 24.07.2017

    Gowniane informacje podajecie. Z Rewy promy odpływają o 9.00 12.00 15.00 i 18.00

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.