TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje wodne w Bydgoszczy w sezonie 2019
- Opublikowano: 25.04.2019 14:30:28
Tramwaj wodne w Bydgoszczy w sezonie 2019

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. 26 kwietnia rozpoczyna się sezon żeglugowy.

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.

W piątek (26 kwietnia) rozpoczyna się sezon na zwiedzanie miasta na pokładzie statków, które pływa po rzece Brdzie. Linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II. Każdy z nich zabiera na pokład 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras znajduje się przy Rybim Rynku. Okres żeglugowy potrwa do 29 września.

Bilety dostępne są przez Internet, w systemie tickeo.pl oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.

Dwie trasy

Słoneczniki kursują na dwóch malowniczych liniach:

Linia Słoneczna 

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 50 minut. Tramwaj przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów, czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena). Statek zawraca w stronę Rybiego Rynku przy hotelu Słoneczny Młyn. UWAGA: Istnieje możliwość wejścia na pokład przy hotelu Słoneczny Młyn na podstawie zakupionego biletu w systemie Tickeo.pl. W przypadku wolnych miejsc na statku, na przystanku Hotel Słoneczny Młyn można również kupić bilet u załogi. Statek dopływa do hotelu po około 20-25 minutach od wypłynięcia z Rybiego Rynku.

Godziny rejsów (mogą ulec zmianie): 10:30 | 12:30 | 13:00 | 15:30 | 16:00 | 18:00

Linia Staromiejska

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.

Godziny rejsów (mogą ulec zmianie): 11:00 | 11:30 | 13:30 | 14:30 | 16:30 | 17:00

Ceny biletów (linia staromiejska i linia słoneczna): 8 zł bilet normalny | 5 zł bilet ulgowy


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Brda
Port Bydgoszcz