TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transport promowy po zamknięciu granic. Co z biletami?
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.03.2020 13:00:47
Transport promowy po zamknięciu granic

Promy ze Szwecji do polskich portów cały czas pływają zgodnie z rozkładem. Stena Line zapowiada zmiany po 17 marca. Ruch cargo odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas.

Promy ze Szwecji do polskich portów cały czas pływają zgodnie z rozkładem. Stena Line zapowiada zmiany po 17 marca. Ruch cargo odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów, przewoźnicy promowi wprowadzili procedury polegające między innymi na mierzeniu temperatury wszystkich wchodzących osób na pokład promu zarówno w Szwecji, jak i w Polsce.

Zmiany na granicach

O północy 15.03.2020 (noc z soboty na niedzielę) Polska wprowadza nowe obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski po tym czasie, będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom.

Stena Line do 17 marca

Jak informuje Stena Line, aby pomóc pasażerom w powrocie do domu w Polsce i Szwecji, firma udostępni miejsca dla pasażerów jeszcze przez 3 dni, czyli do wtorku 17.03, wypłynięcie z Karlskrony o 21:00 oraz wypłynięcie z Gdyni o 23:59.

Po tym czasie (od 18.03, godz. 00:00) na linii Gdynia-Karlskrona będzie odbywał się wyłącznie ruch towarowy, aż do 25.03.2020, z możliwością przedłużenia tego ograniczenia .

Wszyscy pasażerowie, którzy chcą wrócić do Polski lub Szwecji w tym czasie mogą zmienić rezerwację. Zmiany rezerwacji są obecnie zwolnione z opłat manipulacyjnych. Zmian można dokonać samodzielnie przez Internet. Rezerwacje nieprzełożone zostaną anulowane, a Klienci otrzymają automatycznie pełny zwrot kosztów, w ciągu kilku dni.

Polferries i TT-Line

Promy Polferries pływają zgodnie z rozkładem. Ruch cargo odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas.

Na promach TT-Line zwiększono częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji "punktów kontaktowych", takich jak klamki do drzwi i ekrany dotykowe. Zwiększono możliwość dezynfekcji rąk w toaletach i miejscach publicznych. Na pokładach promów TT-Line umieszczono tablice informacyjne poświęcone środkom oraz sposobom higieny, w celu prewencji rozprzestrzeniania się wirusa w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia.

Co z biletami?

Unity Line informuje - od dnia 13.03.2020 do odwołania zniesiony zostaje obowiązek opłaty za rezerwację w ciągu 7 dni od daty jej założenia.

Stena Line - informuje, że brak opłaty manipulacyjnej dotyczy wszystkich już dokonanych rezerwacji oraz nowych rezerwacji dokonanych do dnia 30.04.2020, na wszystkich liniach Stena Line.

Polferries – zmiany rezerwacji oraz zwroty biletów zwolnione są z opłat manipulacyjnych. Zmiany można dokonać przez Infolinię +48 22 230 2222.

W Polsce

Po przybyciu promów do Polski odbywają się graniczne kontrole sanitarne pasażerów wjeżdżających i wchodzących na terytorium Polski. Przeprowadzana przez polskie służby państwowe pod nadzorem Straży Granicznej. Kontrola polega na zmierzeniu temperatury oraz odebraniu wypełnionej Karty Pasażera.

Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski po tym czasie, będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
prom
granica