TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trwamwaj wodny w Szczecinku rozpoczął sezon 2019
- Opublikowano: 06.05.2019 09:30:29
Trwamwaj wodny w Szczecinku rozpoczął sezon 2019

1 maja Komunikacja Miejska w Szczecinku ruszyła z regularnymi rejsami po wodach jeziora Trzesiecko.

1 maja Komunikacja Miejska w Szczecinku ruszyła z regularnymi rejsami po wodach jeziora Trzesiecko.

Tegoroczny sezon potrwa 01.05.2019 - 01.09.2019.

Bilet za rejs tramwajem wodnym "Bayern" w sezonie 2019 r. kosztuje 12 zł - normalny i 7 zł - ulgowy.

Tramwaj wodny

Komunikacja Miejska w Szczecinku co roku koordynuje rejsy żeglugi śródlądowej na wodach jeziora Trzesiecko. Statki pływają każdego roku w sezonie letnim.

Regularne rejsy rozkładowe odbywają się znanym już w całym kraju szczecineckim Tramwajem Wodnym "Bayern". Informacje na temat dokładnego rozkładu i kursów szczecineckiego Tramwaju Wodnego znajdują się TUTAJ

Z kolei Królowa Jadwiga obsługuje tylko rejsy turystyczne.

Biała flota w Szczecinku

Tramwaj wodny "Bayern" na swój pokład zabiera 54 pasażerów, a jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze, czyniąc zeń niewątpliwą atrakcję, uhonorowaną prestiżowym tytułem Polskiej Organizacji Turystycznej "Turystycznego Produktu Roku 2007".

Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie można zobaczyć Szczecinek z innej perspektywy, dowiedzieć się ciekawych informacji zarówno z jego historii, jak i czasów współczesnych. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania "pod chmurką" będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grilowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po bardzo malowniczym szlaku pieszo - rowerowym, który okala jezioro Trzesiecko.

Komunikacja Miejska realizuje również komercyjne rejsy spacerowe statkiem "Księżna Jadwiga". Jest to statek przeznaczony do wynajmów, idealny na potrzeby organizacji imprez okolicznościowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Szczecinek