TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy przetargi w ramach Przekopu. Pierwszy już jest
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 05.01.2019 15:00:53
Trzy przetargi w ramach Przekopu. Pierwszy już jest

Urząd Morski w Gdyni uruchomił pierwszy przetarg na wykonanie robót budowlanych przy przekopie Mierzei.

Urząd Morski w Gdyni uruchomił przetarg na wykonanie robót budowlanych przy przekopie Mierzei Wiślanej. Szuka wykonawców samego przekopu, wraz ze śluzą i portem wewnętrznym oraz Wyspą na Zalewie Wiślanym- podał PAP w środę inwestor, czyli Urząd Morski w Gdyni.

Uruchomienie przetargu na przekop zapowiedział ostatniego dnia 2018 roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W środę Urząd Morski w Gdyni zamieścił informację o przetargu na swoich stronach internetowych.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska, chodzi o przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – Część I".

Wskazała, że 31 grudnia 2018 roku ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – Część I" zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.

Publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (na stronie TED) nastąpi do 5 dni od dnia przesłania ogłoszenia. Tego samego dnia ogłoszenie ukaże się również na stronie Urzędu, w zakładce zamówienia publiczne powyżej 30 tys. euro. Przewidywany termin otwarcia przetargu to marzec 2019 roku.

Jak podkreśliła Magdalena Kierzkowska, Urząd Morski w Gdyni jest w trakcie uzyskiwania kolejnych pozwoleń dla inwestycji. Przetarg, pomimo iż ogłoszony wcześniej, otwarty zostanie dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych do realizacji inwestycji pozwoleń.

Trzy etapy

Projekt planujemy ogłosić w 3 przetargach:

  • pierwszy, który zgłoszono do publikacji 31.12.2017 r. – na wykonanie samego przekopu przez Mierzeję wraz ze śluzą i portem zewnętrznym oraz wyspą na Zalewie Wiślanym;

  • drugi, w pierwszej połowie 2019 roku, na prace na rzece Elbląg polegające na obudowie brzegów oraz robotach czerpalnych;

  • i na końcu trzeci, na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym – w zależności od stanu zaawansowania budowy wyspy przewidujemy, iż nastąpi to za półtora do dwóch lat- poinformowała Kierzkowska. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przekop
MGMiŻŚ
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.