TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Udrożnić Kanał Gliwicki
InfoShip.pl - Opublikowano: 14.03.2017 11:47:25
Udrożnić Kanał Gliwicki

W czwartek, 9 marca br., odbyło się I spotkanie Grupy Roboczej ds. udrożnienia Kanału Gliwickiego pod przewodnictwem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

W czwartek, 9 marca 2017 r., odbyło się I spotkanie Grupy Roboczej ds. udrożnienia Kanału Gliwickiego pod przewodnictwem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

W skład grupy roboczej wchodzą przedstawiciele Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a także Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na spotkaniu omówiona została aktualna sytuacja na Kanale Gliwickim - określone zostały miejsca limitujące głębokości tranzytowe oraz aktualne warunki żeglugowe w kanale.

Przedstawiciele RZGW w Gliwicach poinformowali, że otwarcie szlaku planowane jest na początek kwietnia, po wykonaniu sondowania i weryfikacji oznakowania nawigacyjnego na szlaku. Pracownicy RZGW przedstawili także możliwe utrudnienia związane z pracami modernizacyjnymi na Kanale Gliwickim oraz planowanymi do realizacji usunięciami wypłyceń w kanale w km ~12+000 oraz ~20+000, w ramach wydatków na bieżące utrzymanie wód oraz infrastruktury technicznej i hydrotechnicznej związanej z zarządzaniem lub kształtowaniem zasobów wodnych. Przedmiotem spotkania były także pozostałe, konieczne do realizacji prace zarówno udrożnieniowe, jak i modernizacyjne oraz możliwe źródła finansowania dla kompleksowej modernizacji Kanału Gliwickiego, uwzględniającej usunięcie osadów dennych, ale także naprawę skarp i korektę łuków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kanał Gliwicki
RZGW Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.