TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Unijna kasa na II etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.11.2017 08:38:57
Kolejny etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny; fot. .navimorinvest.eu

Prawie 24 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko trafi na drugi etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny

Prawie 24 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko trafi na drugi etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny. 15 listopada we Wrocławiu Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych, podpisał umowę z przedstawicielem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW).

– Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki – wyjaśnia wiceminister rozwoju Witold Słowik, który reprezentował resort podczas podpisania umowy. Całkowita wartość inwestycji to nieco ponad 28 mln – 85 proc. kosztów, czyli prawie 24 mln zł zostanie sfinansowanych z funduszy UE – dodaje wiceszef MR.

Przedsięwzięcie jest jednym z elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na ten cel w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczono 1,1 mld zł. Brzeska inwestycja jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie. Do realizacji pozostało jeszcze osiem przedsięwzięć, m.in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS.

Stronami podpisanej dzisiaj umowy są Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) we Wrocławiu, które realizuje inwestycję i Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). W imieniu RZGW umowę podpisał zastępca dyrektora Bartłomiej Pietruszewski. Ze strony CUPT – dyrektor Przemysław Gorgol.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
RZGW Wrocław
unia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.