TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus walczy w przetargach na dostawę łącznie 110 autobusów
RZECZPOSPOLITA - Opublikowano: 07.04.2017 14:09:35 1 komentarz

Monika Kośko, wiceprezes Ursusa, była gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie "Prostu z Parkietu".

Jak informuje Rzeczpospolita - Monika Kośko, wiceprezes Ursusa, była gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie "Prostu z Parkietu". Rozmawiano m.in. o autobusach:

Weszliście również w segment transportu miejskiego stając do kolejnych przetargów na dostawę elektrycznych autobusów. Jakie macie plany związane z rozwojem tego segmentu?

Zrealizowaliśmy już jeden kontrakt dla Torunia. W trakcie realizacji jest kontrakt dla warszawy. Obecnie ubiegamy się lub oczekujemy na rozstrzygnięcie ofert w dziesięciu kolejnych przetargach na dostawę miejskich autobusów elektrycznych o łącznej liczbie 110 autobusów. Liczymy, że większość z tego przypadnie Ursusowi w udziale.

Czy w związku z tym przewidujecie jakieś inwestycję w rozbudowę mocy produkcyjnych w tym segmencie?

Mamy wystarczające moce, by sprostać zamówieniom, o które zabiegamy. Obecnie nasza fabryka w Lublinie ma potencjał, by wyprodukować rocznie 120-150 autobusów w skali roku. Oczywiście cały czas inwestujemy w park maszynowy i poprawę efektywności. Łącznie w tym roku na inwestycje planujemy przeznaczyć 22 mln zł.

Nie publikujecie oficjalnych prognoz finansowych. Czy oczekiwania zarządu przewidują poprawę tegorocznych wyników?

W 2016 roku zanotowaliśmy słabsze wyniki ze sprzedaży eksportowej z uwagi na przesuniecie realizacji kontraktu w Tanzanii o wartości 55 mln dol. Będzie miał za to pozytywny wpływ tegoroczne rezultaty . W tym roku spodziewamy się części przychodów z kontraktu zambijskiego. Liczymy też na podtrzymanie pozytywnej dynamiki przychodów na krajowym rynku. W takim układzie można zakładać, że ten rok przyniesie wyraźną poprawę.

Czy macie w planach wypłatę dywidendy?

W tym roku skupiamy się na inwestycjach i dalszym rozwoju , dlatego cały zysk zostanie w spółce. Być może rozważymy jej wypłatę przyszłym roku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
  • wert – 11.04.2017

    Co za bełkot... Maslo maślane

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.