TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W maju rusza turystyczna żegluga po Zalewie Wiślanym
INFO.ELBLAG.PL - Opublikowano: 25.04.2015 15:20:36 1 komentarz
W maju rusza turystyczna żegluga po Zalewie Wiślanym

Z początkiem maja ruszają regularne rejsy żeglugi pasażerskiej po Zalewie Wiślanym. Dla turystów przygotowano dwie trasy ? tramwajem wodnym z Krynicy Morskiej do Tolkmicka oraz statkami z Krynicy Morskiej do Fromborka.

Z początkiem maja ruszają regularne rejsy żeglugi pasażerskiej po Zalewie Wiślanym. Dla turystów przygotowano dwie trasy ? tramwajem wodnym z Krynicy Morskiej do Tolkmicka oraz statkami z Krynicy Morskiej do Fromborka. 

Jak podaje portal info.elblag.pl, z początkiem maja ruszają regularne rejsy żeglugi pasażerskiej po Zalewie Wiślanym. Dla turystów przygotowano dwie trasy ? tramwajem wodnym z Krynicy Morskiej do Tolkmicka oraz statkami z Krynicy Morskiej do Fromborka. 

Oba warianty mogą być dobrą alternatywą dla zatłoczonej, zwłaszcza w wakacje, drogi krajowej nr 7 w kierunku Mierzei Wiślanej.

W zeszłym sezonie wakacyjnym uruchomiono po raz pierwszy tramwaj wodny na trasie Tolkmicko - Krynica Morska ? Tolkmicko. W 2014 r. - od końcówki lipca do końca sierpnia - przewiózł ok. 12 tys. pasażerów.

? To dobry wynik zważywszy, że w ubiegłym roku nasz tramwaj kursował tylko przez miesiąc czasu. W tym roku uzyskaliśmy wszystkie niezbędne zgody znacznie wcześniej niż w zeszłym sezonie i ruszamy już od 1 maja. O ile pogoda na to pozwoli, zamierzamy wozić turystów aż do 4 października ?

? w wypowiedzi dla portalu info.elblag.pl informuje kpt. Jan Popończyk z Biura Obsługi Klienta tramwaju wodnego im. gen. Tadeusza Kutrzeby.

W maju, czerwcu i wrześniu, tramwaj wodny kursować będzie wyłącznie w weekendy oraz przez cały pierwszy tydzień czerwca (bez 4.6). W lipcu i sierpniu codziennie. Na pokład jednorazowo może wejść 75 pasażerów, a rejs z Tolkmicka do Krynicy Morskiej trwa 40 minut. 

W 2012 r. tramwaj wodny kursował między Nową Pasłęką a Piaskami oraz między Piaskami a Fromborkiem. Jednak ze względu na to, że port w Piaskach zamknięto dla obsługi pasażerskiej, w zeszłym roku kursy przeniesiono na trasę Tolkmicko ? Krynica Morska ? Tolkmicko. Turyści z Mierzei Wiślanej, po przybyciu do Tolkmicka, mają tu dodatkową możliwość przejazdu autobusem do Fromborka i zwiedzania grodu Kopernika. 

Od kilku już lat, w sezonie letnim uruchamiane są także połączenia wodne między Krynicą Morską a Fromborkiem. Obecnie trasę tę obsługuje dwóch armatorów, którzy oferują turystom rejsy statkami mogącymi pomieścić nawet ponad 200 osób. Pokład wyposażony jest m.in. w snack bar. Typowo turystyczne rejsy, odbywają się od maja do września. Kurs w jedną stronę na tej trasie trwa ok. półtorej godziny. 

Co więcej, na pokład tramwaju wodnego lub statku za dodatkową opłatą można zabrać także rower. To atrakcyjna propozycja również dla turystów chcących uniknąć korków na krajowej ?siódemce? i drogach dojazdowych na Mierzeję. 

W zależności od rodzaju jednostki (statek czy tramwaj wodny) i biletu (normalny czy ulgowy), koszt wycieczki w obie strony dla jednej osoby wynosi od 20 do 42 zł (bez dodatkowych opłat).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
Tolkmicko
Frombork
Zalew Wiślany
tramwaj
wodny
żegluga