TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Toruniu podsumowano obchody Roku Rzeki Wisły
InfoShip.pl - Opublikowano: 05.01.2018 13:30:43
Podsumowano obchody Roku Rzeki Wisły

Rok 2017 był Rokiem Rzeki Wisły. Największą imprezą, która odbyła się w 2017 roku w związku z jego obchodami był sierpniowy Festiwal Wisły.

Rok 2017 był Rokiem Rzeki Wisły. Największą imprezą, która odbyła się w 2017 roku w związku z jego obchodami był sierpniowy Festiwal Wisły. Odbył się on we Włocławku, Ciechocinku, Nieszawie i Toruniu.

Wzięło w nim udział wielu żeglarzy z Polski i zagranicy. Główną atrakcją były barwne parady jednostek pływających, inscenizacje na wodzie i promowanie wszystkiego, co z Wisłą jest związane. Organizatorem wydarzenia była Kujawsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna.

W czwartek - 4 stycznia - jednoznacznie zadeklarowano, że idea ma być kontynuowana i trwają przygotowania do organizacji drugiej edycji tego przedsięwzięcia w 2018 roku. Przedstawiciele władz miasta i Urzędu Marszałkowskiego wyrazili wolę współpracy na rzecz organizacji drugiej edycji Festiwalu Wisły w 2018 roku.

Z danych przedstawionych w czwartek przez organizatorów wynika, że każda zainwestowana przez Urząd Miasta Torunia złotówka, przeznaczona na Festiwal Wisły 2017 przyniosła 4 zł w postaci ekwiwalentu reklamowego obliczonego na podstawie publikacji dotyczących imprezy. Sumaryczny ekwiwalent pierwszej edycji imprezy wyniósł 1,5 mln zł.

W 2017 roku na rzece bądź w jej okolicach odbywały się koncerty, festiwale, spotkania, inscenizacje czy wernisaży. "Bez wątpienia ogólnopolskie obchody roku rzeki Wisły były najbardziej rozbudowane właśnie w Toruniu" - ocenił wiceprezes Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej Marcin Karasiński.

"Dziękuję wszystkim osobom, które w 2017 roku działały na rzecz promocji Wisły i tym samym miasta Torunia. Działo się, a wydarzenia, które u nas były organizowane zostały zauważone w Polsce i poza jej granicami. To mogło się stać tylko dzięki ludziom, którzy kochają Wisłę i chcą, żeby Toruń i ta rzeka były ze sobą nierozerwanie związane. To wszystko udaje się również dzięki marzeniom, bo marzyliśmy jeszcze niedawno o takim miejscu jak przystań toruńska, a teraz możemy się tu spotkać" - powiedział wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz. Wiceprezydent podkreślił, że władze miasta, jak również obecni na spotkaniu przedstawiciele różnych środowisk chcą współdziałać, żeby "przywrócić Wisłę zarówno gospodarczo, jak i turystycznie".

Podczas spotkania zaprezentowano także treść albumu "Toruń i Wisła", który 1 stycznia został symbolicznie wyłowiony z rzeki przez toruńskie morsy. Autorzy wydawnictwa podkreślali, że Torunia nie byłoby bez Wisły - bez niej nie powstałby. "To najlepiej położone nad rzeką miasto w Polsce. Jego układ, sieć ulic czy budynków sakralnych - wszystko od wieków było podporządkowane Wiśle i sąsiedztwie z nią" - wskazał dziennikarz z wieloletnim stażem, autor albumu Jacek Kiełpiński.

W albumie można znaleźć ikonografię z wielu toruńskich muzeów i instytucji kultury, jak również z archiwów państwowych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Port Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.