TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa otwiera letni sezon nad Wisłą
InfoShip.pl - Opublikowano: 18.05.2017 12:07:57
Warszawa otwarcie sezon letniego nad Wisłą

Zapowiada się aktywny weekend nad Wisłą. Zaplanowanych przez Warszawę program na sobotę i niedzielę, 20-21 maja, będzie pełen bezpłatnych atrakcji na wodzie i lądzie.

W bogatej ofercie wybierać będą mogli zarówno dorośli, jak i najmłodsi goście Dzielnicy Wisła.

– Tegoroczne otwarcie sezonu to wydarzenie wyjątkowe, bo połączone z obchodami Roku Rzeki Wisły. Ciekawa oferta to efekt współpracy miasta oraz organizacji pozarządowych, które aktywnie włączają się w działania nad Wisłą – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

W tym roku wydarzenie inaugurujące letni sezon skupia przede wszystkim inicjatywy zachęcające do spędzania wolnego czasu w nadwiślańskiej scenerii. Są to m.in. spacery, warsztaty, spływy kajakowe oraz rejsy po rzece. Zabawa rozpocznie się w sobotę 20 maja, o godz. 11.00 na Płycie Desantu – tam także skupiona będzie większość atrakcji.

Aktywnie nad Wisłą

Przez cały weekend każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozmaitych aktywnościach. Fitness, joga, polo czy bieg o suchej kostce na SUP-ach to tylko niektóre z propozycji. Dla miłośników mocniejszych wrażeń zaplanowany jest instruktaż pływania na wakebordzie. Wiosłować będzie można także bez wchodzenia do wody – na lądzie na na ergometrach. Instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo podczas prób zabawy na deskach do ulicznej jazdy i trików, czyli zestawach do trickboardu i longboardu. Między dwoma brzegami Wisły będzie kursowała flota pobliskiego Pomostu 511, przeprawiając chętnych na trasie Płyta Desantu – Plaża Poniatówka – Plac Zabaw nad Wisłą. Na zakończenie wydarzenia, w niedzielę zapraszamy na projekcję przedwojennego filmu "Jadzia" w ramach kina plenerowego przy Pomoście 511.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych

Dodatkowe atrakcje dostępne będą również na terenie Monta Beach Volley Club na Cyplu Czerniakowskim. W ramach animacji dla najmłodszych zaplanowano pokaz budowania rzeźby z piasku. Dla dorosłych w sobotni wieczór przygotowano warszawską potańcówkę, która przeniesie uczestników w klimat retro. Przez cały weekend w Monta Beach organizowane będą również rozgrywki turnieju siatkówki plażowej – informacje o zapisach na stronie www.montaclub.com.pl.

Na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą zapraszają organizacje, które we współpracy z m.st. Warszawą przygotowały na ten weekend specjalną ofertę:

• dwudniowe warsztaty szkutnicze z budowaniem łodzi, spływ kajakowy z varsavianistą oraz spacer ornitologiczny. Fundacja Promocji i Rekreacji KIM – www.fundacjakim.pl oraz facebook.com/Fundacja-Promocji-Rekreacji-KiM

• rejsy tematyczne "Szlakiem Dawnej Warszawy", które pozwolą wczuć się w klimat nadwiślańskiej architektury i obyczajów. Fundacja Kultury Multi-Kulti z flotą Miami Wars – facebook.com/MiamiWars

• cykl terenowych rodzinnych warsztatów nad brzegiem Wisły.Fundacja Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego – www.naud.edu.pl oraz facebook.com/NadwislanskiUniwersytetDzieciecy

• trzy wycieczki zabytkowym autobusem z historyczną gawędą i animacjami na brzegu, a także spływ kajakowy. Fundacja AVE – www.fundacjaave.pl oraz facebook.com/fundacjaave

• rejsy tematyczne z udziałem przewodnika na trasie plaża Wawer - Przystań Młociny. Fundacja Rok Rzeki Wisły – www.rokwisly.pl oraz facebook.com/rokwisly

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych przez organizacje pozarządowe na otwarcie sezonu letniego w załączniku. Powyższe atrakcje będą trwały przez cały letni sezon. Szczegóły na temat terminów i zapisów będą pojawiać się na stronach i profilach Facebook organizacji.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu na profilu Dzielnica Wisła oraz TUTAJ


Sprawdź też:
Wisła
Port Warszawa
akcja

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.