TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa otwiera letni sezon nad Wisłą
InfoShip.pl - Opublikowano: 18.05.2017 12:07:57
Warszawa otwarcie sezon letniego nad Wisłą

Zapowiada się aktywny weekend nad Wisłą. Zaplanowanych przez Warszawę program na sobotę i niedzielę, 20-21 maja, będzie pełen bezpłatnych atrakcji na wodzie i lądzie.

Zapowiada się aktywny weekend nad Wisłą. Zaplanowanych przez Warszawę program na sobotę i niedzielę, 20-21 maja, będzie pełen bezpłatnych atrakcji na wodzie i lądzie.

W bogatej ofercie wybierać będą mogli zarówno dorośli, jak i najmłodsi goście Dzielnicy Wisła.

– Tegoroczne otwarcie sezonu to wydarzenie wyjątkowe, bo połączone z obchodami Roku Rzeki Wisły. Ciekawa oferta to efekt współpracy miasta oraz organizacji pozarządowych, które aktywnie włączają się w działania nad Wisłą – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

W tym roku wydarzenie inaugurujące letni sezon skupia przede wszystkim inicjatywy zachęcające do spędzania wolnego czasu w nadwiślańskiej scenerii. Są to m.in. spacery, warsztaty, spływy kajakowe oraz rejsy po rzece. Zabawa rozpocznie się w sobotę 20 maja, o godz. 11.00 na Płycie Desantu – tam także skupiona będzie większość atrakcji.

Aktywnie nad Wisłą

Przez cały weekend każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozmaitych aktywnościach. Fitness, joga, polo czy bieg o suchej kostce na SUP-ach to tylko niektóre z propozycji. Dla miłośników mocniejszych wrażeń zaplanowany jest instruktaż pływania na wakebordzie. Wiosłować będzie można także bez wchodzenia do wody – na lądzie na na ergometrach. Instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo podczas prób zabawy na deskach do ulicznej jazdy i trików, czyli zestawach do trickboardu i longboardu. Między dwoma brzegami Wisły będzie kursowała flota pobliskiego Pomostu 511, przeprawiając chętnych na trasie Płyta Desantu – Plaża Poniatówka – Plac Zabaw nad Wisłą. Na zakończenie wydarzenia, w niedzielę zapraszamy na projekcję przedwojennego filmu "Jadzia" w ramach kina plenerowego przy Pomoście 511.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych

Dodatkowe atrakcje dostępne będą również na terenie Monta Beach Volley Club na Cyplu Czerniakowskim. W ramach animacji dla najmłodszych zaplanowano pokaz budowania rzeźby z piasku. Dla dorosłych w sobotni wieczór przygotowano warszawską potańcówkę, która przeniesie uczestników w klimat retro. Przez cały weekend w Monta Beach organizowane będą również rozgrywki turnieju siatkówki plażowej – informacje o zapisach na stronie www.montaclub.com.pl.

Na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą zapraszają organizacje, które we współpracy z m.st. Warszawą przygotowały na ten weekend specjalną ofertę:

• dwudniowe warsztaty szkutnicze z budowaniem łodzi, spływ kajakowy z varsavianistą oraz spacer ornitologiczny. Fundacja Promocji i Rekreacji KIM – www.fundacjakim.pl oraz facebook.com/Fundacja-Promocji-Rekreacji-KiM

• rejsy tematyczne "Szlakiem Dawnej Warszawy", które pozwolą wczuć się w klimat nadwiślańskiej architektury i obyczajów. Fundacja Kultury Multi-Kulti z flotą Miami Wars – facebook.com/MiamiWars

• cykl terenowych rodzinnych warsztatów nad brzegiem Wisły.Fundacja Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego – www.naud.edu.pl oraz facebook.com/NadwislanskiUniwersytetDzieciecy

• trzy wycieczki zabytkowym autobusem z historyczną gawędą i animacjami na brzegu, a także spływ kajakowy. Fundacja AVE – www.fundacjaave.pl oraz facebook.com/fundacjaave

• rejsy tematyczne z udziałem przewodnika na trasie plaża Wawer - Przystań Młociny. Fundacja Rok Rzeki Wisły – www.rokwisly.pl oraz facebook.com/rokwisly

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych przez organizacje pozarządowe na otwarcie sezonu letniego w załączniku. Powyższe atrakcje będą trwały przez cały letni sezon. Szczegóły na temat terminów i zapisów będą pojawiać się na stronach i profilach Facebook organizacji.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu na profilu Dzielnica Wisła oraz TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Port Warszawa
akcja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.