TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa otwiera się na Wisłę. 5 maja
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 02.05.2018 16:00:58
Warszawa otwiera się na Wisłę. 5 maja

5 maja oficjalne otwarcie warszawskiego Sezonu Letniego 2018 nad Wisłą.

Spływ kajakowy; warsztaty plastyczne i ruchowe; rejsy oraz aktywności grupowe - turnieje, rozgrywki i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych dla warszawiaków na sobotę 5 maja, w dniu Otwarcia Sezonu Letniego nad Wisłą.

5 maja w sobotę w godzinach 11.00 - 22.00 odbędzie się Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą. Wydarzenie to połączy dwa brzegi - atrakcje będą się odbywały równolegle na plaży Rusałka, oraz na przeciwległym brzegu, na bulwarze Karskiego.

Warszawiacy będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym, warsztatach plastycznych, zajęciach taneczno-ruchowych oraz w lekcjach nauki jazdy np. nartorolkami. Odbywać się będą także rejsy - łodziami Taxi Wisła, Katamaranem Powiśle, Darem Mazowsza, czy też gondolami Aquatica. Zorganizowane będą liczne aktywności grupowe - rozgrywki, turnieje i konkursy z nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia edukacyjne.

Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski podkreślił, że tego dnia miasto chce pokazać warszawiakom, że "Wisła jest miejscem bardzo aktywnej przestrzeni, zarówno na wodzie, jak i na lądzie". Dodał, że program atrakcji ma "zapoznać mieszkańców z ofertą, która będzie towarzyszyła cały sezon".

Zwrócił też uwagę, że tegoroczny sezon jest szczególny ze względu na zmiany legislacyjne. Przypomniał, że rada miasta zadecydowała, że na uregulowanym 6-kilometrowym odcinku bulwarów wyznaczona została strefa, gdzie można spożywać alkohol. Jak jednak zaznaczył, "to, że miasto dopuszcza do spożywania alkoholu to nie wszystko". "Będziemy prowadzili edukację dotyczącą konsekwencji nadmiernego spożywania alkoholu" - zaznaczył.

Olszewski poinformował też, że nad Wisłą powstanie bar mleczny. "Zależało nam na tym, żeby bulwar nie zyskiwał miana przestrzeni ekskluzywnej. Chcemy, żeby była to przestrzeń, w której każdy czuje się swobodnie i komfortowo" - podkreślił wiceprezydent.

Jak dodał, w tym roku pojawiły się także nowe elementy na wodzie - barki. "Dwa pawilony pływające stoją już przy bulwarze Karskiego. Są to obiekty, które mają podwójne funkcje - przystanków oraz obiektów gastronomicznych, dzięki czemu pojawi się nowa oferta gastronomiczna" - zaznaczył.

"Kolejna nowość jest taka, że na Cyplu Czerniakowskim powstaje tzw. Przystań Warszawa - miasteczko wodne, które będzie poświęcone organizacjom wodniackim" - zapowiedział Olszewski. Jak dodał przystań Warszawa ma być pewnego rodzaju "stolicą dzielnicy Wisła". "Program będzie różnorodny, mamy nadzieję zaludnić tę przestrzeń w tym roku" - dodał.

Otwarcie Sezonu nad Wisłą zakończy się koncertem zespołu smyczkowego Red Heels, który odbędzie się o godz. 20.30 na dachu nowej Barki Warszawskiej na bulwarze Jana Karskiego.  Plakat z wszystkimi atrakcjami można zobaczyć TUTAJ (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Port Warszawa
WLT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.