TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawski Tramwaj Wodny 2017 - od 29 kwietnia
InfoShip.pl - Opublikowano: 25.04.2017 13:44:02
Warszawski Tramwaj Wodny 2017 ? od 29 kwietnia

Od 29 kwietnia do 30 czerwca warszawski tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia ? według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Tramwaj "Wars" to wiosną i latem stały element krajobrazu Warszawy. Kto jeszcze nie płynął, będzie miał okazję nadrobić zaległości i ruszyć z okolic Mostu Poniatowskiego.

Wyprawa statkiem to także znakomita rozrywka dla najmłodszych i okazja do pokazania ciekawych miejsc Warszawy. Z perspektywy Wisły będzie można podziwiać Stare Miasto, Stadion Narodowy, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego albo pomachać Syrence. Nawet osoby bardzo dobrze znające Warszawę, będą mogły odkryć coś nowego ? kto bez podpowiedzi wskaże Skwer Kahla? Fani słuchowiska "Matysiakowie" wzruszą się, dopływając do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego i widząc Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków.

Jeśli ktoś zgłodnieje podczas rejsu, może sobie kupić potrawę z grilla oraz ciepłe i zimne napoje. Kapitan "Warsa" Wojciech Falkowski to prawdziwy wilk rzeczny, który pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Tramwaj wodny będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia ? według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Taryfa

Ceny biletów na Warszawskie Linie Turystyczne będą takie same jak w latach ubiegłych. Rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka 36 zł (bilet normalny), a promy będą bezpłatne.

Bilety na rejsy do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty

Bilety na tramwaj wodny będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godzinach 12.00-16.00 i w piątki w godzinach 14.00-18.00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Warszawa
Wisła
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.