TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ważny dzień dla promu Cracovia i Polferries
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.10.2017 18:53:50
Ważny dzień dla promu Cracovia i Polferries
9 października w porcie Ystad - o godzinie 19:30 - odbędzie się oficjalne powitanie Cracovii w Szwecji. To nowy prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, która obsługuje bałtycka linię pod marką Polferries.

-"Cracovia jest odpowiedzią na wzrastającą liczbę pasażerów podróżujących na linii Świnoujście - Ystad. Cieszymy się, że z roku na rok więcej osób podróżuje między Polską a Szwecją naszymi promami" - napisała firma na swoim profilu.

Zakupiony w marcu dwupokładowy prom Cracovia wcześniej pływał po Morzu Czarnym. To trzecia jednostka na trasie Świnoujście – Ystad.

Jednostka została poddana niewielkiej modernizacji, teraz może przewieźć 650 pasażerów, 64 samochodów osobowych, 126 samochodów ciężarowych.

Po wprowadzeniu Cracovii na trasie Świnoujście-Ystad pływać będą trzy promy PŻB. Dziób Cracovii zdobi wielkoformatowa grafika przedstawiająca wieloryba.Sprawdź też:
prom
Cracovia
PŻB

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.