TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wenecja wstrzymuje tramwaje wodne
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 29.10.2018 20:16:17
Wenecja wstrzymuje tramwaje wodne

W Wenecji woda zalała ponad połowę historycznego centrum miasta. Zawieszono kursowanie tramwajów wodnych, podstawowego środka komunikacji w mieście.

Cztery osoby zginęły w poniedziałek - 29 października - we Włoszech, gdy runęły na nie przewrócone przez gwałtowny wiatr drzewa. Stan najwyższego alarmu pogodowego obowiązuje w wielu regionach kraju. W Wenecji woda zalała ponad połowę historycznego centrum miasta.

Prawie w całym Lacjum wieje bardzo silny wiatr. W Rzymie wywrócił on dziesiątki drzew. W Ligurii na północy wiatr osiąga prędkość 180 kilometrów na godzinę.

Z powodu porywistego wiatru i w trosce o bezpieczeństwo turystów ewakuowano teren wykopalisk archeologicznych w Pompejach na południu kraju. W wielu rejonach kraju doszło do lokalnych podtopień. Zamknięto niektóre odcinki zalanych dróg.

Pogarsza się sytuacja w Wenecji, gdzie tzw. wysoka woda osiągnęła poziom 156 centymetrów, zalewając 70 proc. historycznego centrum. Zawieszono kursowanie tramwajów wodnych, podstawowego środka komunikacji w mieście. Policja udzieliła pomocy wielu turystom, którzy z powodu podnoszącego się poziomu wody zostali uwięzieni na zalanych ulicach w rejonie placu świętego Marka i mostu Rialto. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Włochy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.