TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Weneckie tramwaje wodne z ograniczoną pojemnością
InfoShip.pl - Opublikowano: 03.05.2020 17:00:55
Apka pomoże zarezerwować miejsce w ... tramwaju wodnym; fot. AVM Venezia

Eksperyment w Wenecji: ograniczona pojemności i rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych.

Maksymalnie 55 pasażerów może od poniedziałku, 4 maja wsiąść do wodnego tramwaju, podstawowego środka transportu w Wenecji. W mieście, w którym nie ma turystów, rozpoczyna się eksperymentalna faza dostosowania komunikacji do przepisów i ograniczeń nowego etapu pandemii.

Miejsce w głównym środku transportu w Wenecji można teraz zarezerwować poprzez aplikację.

Dla mieszkańców

Rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych - taki eksperyment rozpoczyna się od 4 maja w Wenecji w ramach przygotowań do złagodzenia we Włoszech restrykcji związanych z pandemią.

Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do tych mieszkańców, którzy regularnie korzystają ze statków-tramwajów, by dotrzeć do pracy. Dzięki temu zapewnią sobie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Lokalny zarząd transportu miejskiego zapowiedział, że zwiększy od poniedziałku liczbę rejsów tzw. vaporetti, a także autobusów po to, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo i zachowanie dystansowania społecznego.

Będzie można zarezerwować miejsca w najbardziej obleganych zawsze w godzinach szczytu tramwajach, które pływają między głównym terminalem komunikacyjnym na Piazzale Roma i mostem Rialto, stacją kolejową, szpitalem i weneckim Lido.

Ograniczona pojemność

W ramach antywirusowych obostrzeń, teraz  do weneckiego tramwaju wodnego , w którym wcześniej mieściło się nawet kilkaset osób, może wsiąść do 55 , do mniejszych jednostek – 46.

Zadanie liczenia pasażerów, którzy wchodzą na pokład i wysiadają należeć będzie do marynarzy odpowiedzialnych za cumowanie statku na kolejnych przystankach i odczepianie lin. Ostateczne zdanie, jak na każdym pokładzie , będzie miał kapitan i to on zdecyduje o ewentualnym zamknięciu jednostki dla następnych osób. (PAP)

Zobaczcie "vaporetti" na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Włochy