TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielkopolski cyklobus pojedzie do Pobiedzisk
- Opublikowano: 18.07.2017 15:01:00 1 komentarz

Jak informuje portal epoznan.pl - od końca kwietnia uruchomiona została specjalna linia autobusowa, której zadaniem jest połączenie dużych osiedli mieszkaniowych Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. W tym roku linia autobusowa z przyczepami na rowery stała wydłużona do Pobiedzisk.

Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części powiatu dotrą do kąpielisk położonych nad jeziorem Wronczyńskim i Biezdruchowo.

-"Rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w Wierzonce mieszkańcy mieli możliwość przesiadki na autobus udający się w stronę Murowanej Gośliny i z powrotem. Głównymi przystankami na nowej trasie będzie przystanek przy ul. Władysława Jagiełły i przy Dworcu PKP w Pobiedziskach – informuje Ewelina, Janik Gabinet Starosty Poznańskiego

Jednoprzejazdowy bilet to koszt 3 zł lub 1,5 zł (ulgowy). Bilet całodniowy kosztuje 5 zł i 2,5 zł. Są też bilety grupowe (2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) - jednoprzejazdowy 6 zł, a całodniowy - 10 złotych.W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest oczywiście bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również jest honorowany.

W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 
18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów – kończy Janik.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
cyklobus
  • Brum – 13.08.2017

    A czemu nie cyckobus?

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.