TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiślana szkuta ma mazowiecki sezon turystyczny 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.05.2018 16:09:20
Wiślana szkuta ma mazowiecki sezon turystyczny 2018

Szkuta – królowa tradycyjnej żeglugi drewnianej powróciła na wiślane wody i jest gotowa do pierwszych rejsów. "Dar Mazowsza" powstał w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Szkuta – królowa tradycyjnej żeglugi drewnianej powróciła na wiślane wody i jest gotowa do pierwszych rejsów.

"Dar Mazowsza" powstał w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle, dzięki środkom z budżetu województwa. Kadłub łodzi liczy 16 metrów długości i 5 metrów szerokości, a po rozłożeniu steru ponad 20 metrów. Składany maszt mierzy 10 metrów wysokości i jest wyposażony w żagiel rejowy o powierzchni 42 m2. Rejs takim statkiem to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, ale też dla chcących zobaczyć region z innej perspektywy.

-"Realizujemy wiślane programy dla dzieci i młodzieży, rejsy dla miłośników piękna i natury, warsztaty dla operatów turystyki i animatorów kultury. Szkuta jest efektem wspólnego wysiłku wielu ludzi dobrej woli, którzy postanowili budować dobrą markę Wisły. Zapraszamy na rejsy "Darem Mazowsza", bo świat widziany z perspektywy rzeki jest ciekawszy i piękniejszy – podkreśla Robert Jankowski z fundacji Rok Rzeki Wisły.

Dalsze szczegóły TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Mazowieckie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.