TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WLT bez tramwaju wodnego Wars
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.04.2018 10:36:56
WLT bez tramwaju wodnego Wars; fot. ZTM Warszawa

1 maja startują wodne atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych. W tym roku czekają nas jednak zmiany.

1 maja startują wodne atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych. W tym roku czekają nas jednak zmiany.

Przede wszystkim zabraknie - przynajmniej na początku sezonu tramwaju wodnego Wars. Jak to się stało? Tradycyjnie ZTM Warszawa uruchomił na początku roku serię przetargów - na statek do Serocka, na wiślane promy i właśnie na tramwaj wodny. Wszystkie z dwuletnim okresem świadczenie usługi, co miało przede wszystkim obniżyć koszty. O ile dwa pierwsze dwa zamówienia zmieściły się lub prawie zmieściły się w budżecie, tak trzecia oferta od Żeglugi Stołecznej znacznie przewyższała kwotę przeznaczoną przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. O tym pisaliśmy w InfoShip TUTAJ

Oferta Żeglugi Stołecznej opiewała na sumę 1188 PLN brutto za jeden rejs statkiem o pojemności 150 miejsc siedzących-zadaszonych. Mnożąc to przez 632 rejsy w ciągu 2 lat wychodzi nam suma 750 816 PLN brutto, a budżet zamawiającego na ten cel wynosił … 358 192,80 PLN brutto. W tej sytuacji nie dziwi natychmiastowe anulowania przetargu przez ZTM. Co będzie dalej?

Tramwaj bez szyldu WLT

-"Jedyny armator, który wystartował w przetargu złożył bardzo drogą ofertę – dwukrotnie przekraczającą kwotę wyliczoną przez ZTM. Ponieważ musimy oszczędnie gospodarować środkami, nie mogliśmy jej zaakceptować, dlatego przetarg na rejs tramwajem wodnym został unieważniony - powiedział nam Łukasz Majchrzyk odpowiedzialny za kontakt z mediami w ZTM Warszawa. - Warto jednak pamiętać, że tramwaj wodny będzie w dalszym ciągu pływał po Wiśle, jednak nie pod szyldem Warszawskich Linii Turystycznych. Cały czas analizujemy sytuację i być może na okres wakacyjny uda się zaoferować coś w zamian za tramwaj wodny."

Przypomnijmy, że wszystkie wcześniejsze zamówienia ZTM-u na tramwaj wodny wygrywała właśnie firma Żegluga Stołeczna Sp. z o.o., Warszawa ze statkiem pasażerskim Wars.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
WLT
Wisła
ZTM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.