TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wodne inwestycje nagrodzone w TOP Inwestycje Komunalne
InfoShip.pl - Opublikowano: 19.05.2019 12:00:44
Wodne inwestycje nagrodzone w TOP Inwestycje Komunalne

Dwa przedsięwzięcia związane z żeglugą - zrealizowane w Gdańsku i Płocku - wśród 10. najlepszych projektów w ósmej edycji konkursu TOP Inwestycje Komunalne.

Dwa przedsięwzięcia związane z żeglugą - zrealizowane w Gdańsku i Płocku - wśród 10. najlepszych projektów w ósmej edycji konkursu TOP Inwestycje Komunalne. To budowa mostu na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku i zagospodarowanie nadbrzeża wiślanego w Płocku.

Budowa mostu

Gdańsk został wyróżniony za jedną z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat - budowę zwodzonego mostu. Zapewni ona lepsze warunki dla rozwoju komunikacji zbiorowej, co wpłynąć może na ograniczenie negatywnych efektów wywieranych na środowisko naturalne Wyspy Sobieszewskiej przez indywidualny ruch samochodowy, wzrastający zwłaszcza w sezonie letnim. Wartość projektu to 64,3 mln zł.

-"Most na Wyspę Sobieszewską, most na stulecie niepodległości, miał za zadanie osiągnąć rożne cele i myślę, że je osiągnął. W ten sposób udało nam się uhonorować 100-lecie niepodległości. Przede wszystkim jednak skomunikowaliśmy i realnie połączyliśmy z centrum miasta dużą dzielnicę, której brakowało szczęścia do inwestycji infrastrukturalnych, miejskich, komunalnych. Udało nam się uruchomić procesy gospodarcze, społeczne, zwiększyć znacząco aktywność inwestorów w tej części miasta - mówił podczas uroczystości zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz.

Wiślane nadbrzeże

Z Płock został uhonorowane za zagospodarowanie płockiego nabrzeża z myślą o wypoczynku mieszkańców i turystów. Wykonane w ramach projektu prace obejmowały budowę promenady wiślanej wraz z falochronami, przebudowę ul. Rybaki, budowę ścieżki biegowej, budowę i przebudowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Wartość inwestycji wyniosła ok. 38 mln zł.

Inwestycja zdobyła również nagrodę internautów portalu samorządowego.

-"Dziękuję za docenienie tego wyjątkowego projektu, z jednej strony rewitalizacyjnego, z drugiej turystycznego. Przez ten projekt miasto na dobre zwraca się w kierunku rzeki - mówił odbierając nagrodę Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
most
bulwar
Wisła
Port Płock
Port Gdańsk