TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wodolot wraca na trasę Szczecin-Świnoujście
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.04.2018 15:00:59 1 komentarz
Wodolot wraca na trasę Szczecin-Świnoujście

Po dłuższej przerwie wraca regularna trasa Szczecin-Świnoujście obsługiwana przez wodolot. W kwietniu "Jadwiga" będzie pływała tylko w weekendy, a od 15 maja - codziennie .

Po dłuższej przerwie wraca regularna trasa Szczecin-Świnoujście obsługiwana przez wodolot. W kwietniu "Jadwiga" będzie pływała tylko w weekendy, a od 15 maja - codziennie . Jej armatorem są Wodne Przewozy Pasażerskie, rodzinna firma z Nakła nad Notecią.

Start regularnego sezonu wyznaczono na weekend 14-15 kwietnia. Wówczas zacznie obowiązywać regularny rozkład jazdy zamieszczony na stronie www.wodolotszczecin.com.pl.

Wodolot odpływ z nabrzeża przy dawnym Dworcu Morskim w Szczecinie, a w Świnoujściu cumuje przy Wybrzeżu Władysława IV przy nabrzeżu statków białej floty Adler Schiffe. Poranny rejs ze Szczecina zaczyna się o 9:30, natomiast powrót zaplanowany jest na 11:30. Drugi raz statek wypływać będzie o godzinie 15:30, a wracać o 17:30.

Czas rejsu trwa od 70 do 80 minut.

Maksymalna prędkość pojazdu to 80 kilometrów na godzinę.

"Jadwigą" dowodzi doświadczony kapitan Jerzy Szpinda. Przez wiele lat pływał na wodolotach, w tym na "Bosmanie Express", który od 2014 roku jest uziemiony.

Według cennika zamieszczonego na stronie internetowej, promocyjna cena biletu wyniesie 45 złotych, ale tylko przy zakupie w dwie strony i tylko w kwietniu. Później bilet normalny ma kosztować 60 złotych, a ulgowy 30 złotych. Emeryci i renciści mogą liczyć na 10-złotowy rabat. Bilety można rezerwować pod nr. tel. 796-653-651, kasa jest czynna w godz. 8 - 17. Sprzedaż biletów będzie też prowadzona przed wejściem do wodolotu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
Port Szczecin
Port Świnoujście
 • Wieczorek Dariusz – 11.04.2018

  Polregio wchodzi na głęboką wodę :D

 • Krzysztof Marcinkiewicz – 11.04.2018

  Polregio 😀😎 ale na drzwiach jakby pierwsza klasa 😂🤣

 • PetKo – 12.04.2018

  Pamiętam czasy kiedy wodoloty "odlatywały" ze Szczecina do Świnoujścia praktycznie co godzinę...

 • Michał Grossmann – 13.04.2018

  PolRegio na wodzie😂😜

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.