TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczkowce rozpoczęły sezon w Gdyni
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2017 14:23:29
Wycieczkowce rozpoczęły sezon w Gdyni

Niemalże 300-metrowy statek pasażerski zainaugurował sezon wycieczkowców w Gdyni. MSC Magnifica 14 maja rozpoczął sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie.

Niemalże 300-metrowy statek pasażerski zainaugurował sezon wycieczkowców w Gdyni. MSC Magnifica 14 maja rozpoczął sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie. Ten imponujący statek pasażerski należy do kompanii MSC Cruises i pływa pod banderą Panamy.

Mierzy 294 metry długości, posiada 16 pokładów, z czego 13 jest do dyspozycji pasażerów. Na pokładzie znajduje się 5 restauracji, 12 barów, kluby, ultranowoczesna strefa spa z czterema whirlpoolami, basenem, sauną i centrum fitness. Jest też ścieżka joggingowa, korty tenisowe, minigolf, bilard, kasyno, panoramiczna dyskoteka, kino 4D oraz obejmujący 3 pokłady teatr, który jest w stanie pomieścić nawet 1200 widzów. W sumie statek może zabrać 3223 turystów i ok. 1030 członków załogi.

Te liczby robią wrażenie, choć to nie największy wycieczkowiec, który gdyński port będzie mieć przyjemność gościć w tym sezonie. Prawdziwa gratka dla miłośników wielkich gabarytów szykuje się 23 czerwca. Wówczas do gdyńskiego portu wpłynie najdłuższy i największy pod względem tonażu statek w historii polskich portów pasażerskich – Norwegian Getaway armatora Norwegian Cruise Line. Największy wycieczkowiec świata liczy ponad 325 metrów długości i może zabrać na pokład niemal 4 000 gości.

MSC Magnifica jest jednym z 18 imponujących statków pasażerskich, które w 2017 r. odwiedzą Gdynię łącznie aż 42 razy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.