TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczkowce rozpoczęły sezon w Gdyni
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2017 14:23:29
Wycieczkowce rozpoczęły sezon w Gdyni

Niemalże 300-metrowy statek pasażerski zainaugurował sezon wycieczkowców w Gdyni. MSC Magnifica 14 maja rozpoczął sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie. Ten imponujący statek pasażerski należy do kompanii MSC Cruises i pływa pod banderą Panamy.

Mierzy 294 metry długości, posiada 16 pokładów, z czego 13 jest do dyspozycji pasażerów. Na pokładzie znajduje się 5 restauracji, 12 barów, kluby, ultranowoczesna strefa spa z czterema whirlpoolami, basenem, sauną i centrum fitness. Jest też ścieżka joggingowa, korty tenisowe, minigolf, bilard, kasyno, panoramiczna dyskoteka, kino 4D oraz obejmujący 3 pokłady teatr, który jest w stanie pomieścić nawet 1200 widzów. W sumie statek może zabrać 3223 turystów i ok. 1030 członków załogi.

Te liczby robią wrażenie, choć to nie największy wycieczkowiec, który gdyński port będzie mieć przyjemność gościć w tym sezonie. Prawdziwa gratka dla miłośników wielkich gabarytów szykuje się 23 czerwca. Wówczas do gdyńskiego portu wpłynie najdłuższy i największy pod względem tonażu statek w historii polskich portów pasażerskich – Norwegian Getaway armatora Norwegian Cruise Line. Największy wycieczkowiec świata liczy ponad 325 metrów długości i może zabrać na pokład niemal 4 000 gości.

MSC Magnifica jest jednym z 18 imponujących statków pasażerskich, które w 2017 r. odwiedzą Gdynię łącznie aż 42 razy.Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdynia

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.