TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczkowiec Aida Aura zatrzymany w Norwegii. Wirus
- Opublikowano: 05.03.2020 16:30:03
Wycieczkowiec Aida Aura zatrzymany w Norwegii. Wirus

3 marca norweskie media poinformowały o podejrzeniu koronawirusa u dwóch osób na pokładzie promu wycieczkowego "Aida Aura"

3 marca norweskie media poinformowały o podejrzeniu koronawirusa u dwóch osób na pokładzie promu wycieczkowego "Aida Aura", który w poniedziałek miał wypłynąć z Haugesund.

W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się choroby statek został zatrzymany w norweskim porcie do czasu uzyskania wyników próbek, pobranych od odbywających kwarantannę pasażerów – sytuacja dotyczy niemieckich turystów, którzy mieli wcześniej kontakt z zarażoną osobą.

Pasażerowie, u których istnieje prawdopodobieństwo zachorowania na koronawirusa, to obywatele Niemiec – tydzień wcześniej mieli kontakt z osobą, u której po czasie wyniki wykazały obecność wirusa COVID-19.

Próbki pobrane od pasażerów promu "Aida aura" zostały przetransportowane do szpitala Haukeland w Bergen, a wyniki spodziewane są najwcześniej we wtorek po południu. Do tego czasu niemieccy turyści, u których występuje podejrzenie koronawirusa, odbywają kwarantannę we własnych kajutach.

1200 pasażerów

Statkiem "Aida Aura" podróżuje łącznie około 1200 pasażerów, którzy zeszli na ląd w Haugesund. Według informacji przekazanych przez lekarza, który zajmował się objętymi izolacją pasażerami, nie mieli oni widocznych objawów, takich jak kaszel czy problemy z oddychaniem, dlatego nie powinni stanowić dużego ryzyka dla lokalnej społeczności.

Jednocześnie rośnie też liczba potwierdzonych przypadków wirusa z Chin wśród mieszkańców Norwegii – w poniedziałek wieczorem liczba zakażonych została zaktualizowana do 25.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
bezpieczeństwo
Norwegia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.