TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczkowiec Aida Aura zatrzymany w Norwegii. Wirus
- Opublikowano: 05.03.2020 16:30:03
Wycieczkowiec Aida Aura zatrzymany w Norwegii. Wirus

3 marca norweskie media poinformowały o podejrzeniu koronawirusa u dwóch osób na pokładzie promu wycieczkowego "Aida Aura"

3 marca norweskie media poinformowały o podejrzeniu koronawirusa u dwóch osób na pokładzie promu wycieczkowego "Aida Aura", który w poniedziałek miał wypłynąć z Haugesund.

W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się choroby statek został zatrzymany w norweskim porcie do czasu uzyskania wyników próbek, pobranych od odbywających kwarantannę pasażerów – sytuacja dotyczy niemieckich turystów, którzy mieli wcześniej kontakt z zarażoną osobą.

Pasażerowie, u których istnieje prawdopodobieństwo zachorowania na koronawirusa, to obywatele Niemiec – tydzień wcześniej mieli kontakt z osobą, u której po czasie wyniki wykazały obecność wirusa COVID-19.

Próbki pobrane od pasażerów promu "Aida aura" zostały przetransportowane do szpitala Haukeland w Bergen, a wyniki spodziewane są najwcześniej we wtorek po południu. Do tego czasu niemieccy turyści, u których występuje podejrzenie koronawirusa, odbywają kwarantannę we własnych kajutach.

1200 pasażerów

Statkiem "Aida Aura" podróżuje łącznie około 1200 pasażerów, którzy zeszli na ląd w Haugesund. Według informacji przekazanych przez lekarza, który zajmował się objętymi izolacją pasażerami, nie mieli oni widocznych objawów, takich jak kaszel czy problemy z oddychaniem, dlatego nie powinni stanowić dużego ryzyka dla lokalnej społeczności.

Jednocześnie rośnie też liczba potwierdzonych przypadków wirusa z Chin wśród mieszkańców Norwegii – w poniedziałek wieczorem liczba zakażonych została zaktualizowana do 25.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
bezpieczeństwo
Norwegia