TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek na promie. Do Warty spadł traktor
InfoShip.pl - Opublikowano: 07.04.2020 13:30:54
Wypadek na promie w Dębnie, Do Warty spadł traktor

4 kwietnia na przeprawie promowej Dębno pod Środą Wielkopolską do rzeki wpadł ciągnik rolniczy marki z przyczepą wyładowaną drewnem.

4 kwietnia na przeprawie promowej Dębno pod Środą Wielkopolską do rzeki wpadł ciągnik rolniczy marki z przyczepą wyładowaną drewnem.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Traktorzysta zdążył opuścić kabinę przed całkowitym zanurzeniem się pojazdu w rzece. Żeby wydobyć rolniczy zestaw, potrzebne były dwie strażackie jednostki specjalistyczne z Poznania.

Zdaniem Policji

-"45-letni kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą załadowaną drewnem wjechał na prom. Obsługa poinformowała go, że ładunek jest zbyt ciężki i wydała polecenie wyjechania na ląd. Kiedy mężczyzna wyjeżdżał z promu, obsługa promu puściła liny cumujące prom, który zaczął odpływać, a ciągnik z przyczepą - topić się - relacjonuje na portalu "Gazety Jarocińskiej" asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Prom już pływa

6 kwietnia powiat średzki poinformował, że prom w Dębnie wznowił już kursowanie. Przewozi pieszych i pojazdy. Przeprawa promowa w Dębnie nad Wartą działa już według dotychczasowego harmonogramu.

W dni robocze z przeprawy korzystać można w godzinach 6.00-9.00 oraz 13.00-16.00. W soboty czynna jest w godzinach 9.00-13.00, a w niedziele i święta w godzinach 10.00-16.00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
wypadek
Warta