TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z armatorami o budowie stopnia wodnego Malczyce
InfoShip.pl - Opublikowano: 05.02.2018 10:05:11
Z armatorami o budowie stopnia wodnego Malczyce

W piątek - 9 lutego - odbędzie się spotkanie z przewoźnikami ws. ograniczeń w żegludze oraz dalszego harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce.

W piątek - 9 lutego - odbędzie się spotkanie z przewoźnikami ws. ograniczeń w żegludze oraz dalszego harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce.

Intensyfikacja prac nad zakończeniem budowy stopnia wodnego Malczyce sprawiła, że w lutym 2018 roku rozpoczną się prace nad przegrodzeniem rzeki Odry. Tym samym MGMiŻŚ zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie użytkownikom drogi wodnej informacji na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej, które jest planowane jeszcze w I połowie 2018 roku.

Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2018 r. w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.

Podczas spotkania, informacje na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej przekażą przedstawiciele konsorcjum wykonawców inwestycji, którzy odpowiedzą także na pytania użytkowników drogi wodnej.

Dokończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach na rzece Odrze jest niezbędną inwestycją dla jak najszybszego uruchomienia regularnego transportu śródlądowego wodnego na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Zapewnienie środków finansowych na zakończenie tej strategicznej inwestycji pozwoli na uruchomienie żeglugi przez śluzę już w sezonie nawigacyjnym 2018 r., a tym samym znacznie poprawią się warunki nawigacyjne na jednym z newralgicznych odcinków Odrzańskiej Drogi Wodnej od Brzegu Dolnego do Malczyc, a także poniżej stopnia wodnego.

Ze względu na kwestie organizacyjne udział w spotkaniu wymaga rejestracji. Prosimy o zgłoszenie się w terminie do 6 lutego 2018 r. poprzez wysłanie formularza na adres e-mail: lukasz.pieron@mgm.gov.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Odra
RZGW Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.