TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zaandam i Rotterdam zacumują na Florydzie
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 03.04.2020 11:30:09
Zaandam i Rotterdam zacumują na Florydzie; fot. Holland America Line

Floryda przyjmie statki Zaandam i Rotterdam, na pokładzie których wykryto Covid-19.

Floryda pozwoli zacumować w swym porcie statkom wycieczkowym MS Zaandam i Rotterdam, na których wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Część pasażerów będzie mogła zejść na ląd - podała 2 kwietnia amerykańska telewizja NBC.

45 poważnie chorych na Covid-19 pasażerów pozostanie jednak na pokładzie, a dziewięć osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem będzie hospitalizowanych.

Wielki powrót

Obywatele innych krajów niż USA zostaną przewiezieni autokarami bezpośrednio na lotnisko i wysłani lotami czarterowymi do swych krajów - przekazała NBC.

Na razie nie jest jasne, jaki będzie los poważnie chorych osób na pokładach Zaandamu i Rotterdamu.

Wycieczkowcem Zaandam płynęło 1243 pasażerów i 586 członków załogi, a także czterech lekarzy i cztery pielęgniarki. Statek odbywał kurs wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej, po czym zamierzał przepłynąć przez Kanał Panamski, aby dotrzeć do portu Fort Lauderdale na Florydzie.

Operator statku spółka Holland America Line poinformował, że na pokładzie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem i że cztery osoby zmarły. Przyczyny ich śmierci na razie nie są znane.

Operator na pomoc wysłał siostrzany statek Rotterdam, który miał zabrać na swój pokład osoby bez objawów zakażenia koronawirusem.

Rząd Panamy wydał w sobotę zgodę dla Zaandam na przepłynięcie Kanału Panamskiego. Wcześniej Panama odmawiała wycieczkowcowi zbliżania się do swoich wybrzeży.

Na holenderskim wycieczkowcu są turyści m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Niemiec, Włochy, Francji, Hiszpanii i Nowej Zelandii. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
wycieczkowce
USA