TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Augustowska z nowym rekordem w sezonie 2019
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 01.10.2019 10:30:06
Żegluga Augustowska z nowym rekordem w sezonie 2019; fot. ŻA

Statki Żeglugi Augustowskiej przewiozły w sezonie 2019 aż 115 tys. pasażerów.

-"To jeszcze lepszy rok od poprzedniego. Statki Żeglugi Augustowskiej przewiozły w tym sezonie 115 tys. pasażerów - poinformował PAP prezes ŻA Adam Aleksandrowicz.

-"Lato było bardzo gorące i udane. Branża turystyczna nie narzekała na turystów, my również przewieźliśmy sto piętnaście tysięcy pasażerów i myślę, że ten wynik poprawimy, bo warunki do pływania ciągle są" - powiedział Aleksandrowicz.

W ubiegłym roku pogoda w Augustowie również dopisała, a żegluga przewiozła wówczas 110 tysięcy osób. Ten sezon zapowiada się – jak podkreślił Aleksandrowicz – rekordowo.

Szlak papieski

Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszył się, jak co roku ponad 2-godzinny rejs "papieski" do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. W 1999 roku statkiem Serwy popłynął tam papież Jan Paweł II. "To nasza sztandarowa oferta. Ludzie bardzo chętnie tam płyną" - powiedział prezes Aleksandrowicz.

Żegluga Augustowska swoje rejsy regularne, jak i na specjalne zamówienia, wykonuje czterema statkami. Największa jednostka "Swoboda" może zabrać na pokład 330 osób, "Serwy" i "Sajno" - po 200 osób. Nowy statek "Bystry", który został zbudowany w tym roku mieści 250 pasażerów.

Kompleks jezior i rzek augustowskich, wraz ze zbudowanym w XIX wieku Kanałem Augustowskim z kilkunastoma śluzami, uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie w Polsce, obok Wielkich Jezior Mazurskich. Popularność rejsów statków Żeglugi Augustowskiej znaczenie wzrosła od czerwca 1999 roku, gdy na statku "Serwy" pływał papież Jan Paweł II, odpoczywający wówczas w klasztorze w Wigrach w czasie pielgrzymki do Polski. Trasa zwana od tamtej pory "papieską" wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
Żegluga Augustowska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.