TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Gdańskiej rozpoczęła sezon 2017
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.03.2017 11:52:45
Elżbieta wypływa w swój pierwszy tegoroczny rejs po Motławie; fot. Maciej Kosycarz/KFP

Statki Żeglugi Gdańskiej pojawiły się już na trasie z centrum Gdańska na Westerplatte. W planach są też rejsy z Gdańska do Sopotu i z Trójmiasta na Hel. Po długiej przerwie z Gdyni na półwysep popłynie wodolot.

"Elżbieta" i "Danuta" jako pierwsze po zimowej przerwie przecierają turystyczny szlak na Motławie. Statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej pojawiły się w tym roku na trasie wycieczkowej z centrum Gdańska na Westerplatte wyjątkowo wcześnie.

- Próbujemy troszkę rozciągnąć sezon. Zaczęliśmy wcześniej niż w poprzednich latach, już od pierwszych dni marca. W gotowości są dwa małe statki portowe. Kilka rejsów mają już za sobą. Ogłosiliśmy rozkład obowiązujący od 1 marca, ale kiedy brakuje chętnych na wycieczki, to nie pływamy. Tę sprawę zostawiamy w rękach naszych kapitanów. Jeśli zbierze się kilka osób, powiedzmy osiem, to ruszamy. Na razie to jest rozruch eksploatacyjny - mówi Jerzy Latała, prezes zarządu spółki Żegluga Gdańska.

Firma eksploatuje obecnie 12 jednostek pasażerskich, z których wiodącą rolę odgrywają katamarany zabierające na pokład po 500 pasażerów (we flocie są również statki towarowe).

Od soboty 29 kwietnia trasy portowe w Gdańsku i Gdyni obsługiwać będzie sześć statków pasażerskich. Tego samego dnia wracają tramwaje wodne. Najpierw na weekendy. Od 1 lipca do 31 sierpnia kursować będą już codziennie.

- Zapraszamy na trasy z Gdańska do Sopotu i z Trójmiasta na Hel. Po długiej przerwie z Gdyni na półwysep znowu będzie pływać nasz wodolot. Robimy rozpoznanie rynku na ten rodzaj usług. Jak co roku oferujemy oczywiście wszelkiego rodzaju rejsy okolicznościowe w formie czarterów. Najważniejsze, żeby wszystkim dopisywała pogoda. W zeszłym roku nie było źle, liczymy że teraz będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że bez większych kłopotów przetrwamy okres uruchomienia kładki dla pieszych na Motławie. Na razie współpraca z inwestorami jest dobra - dodaje szef Żeglugi Gdańskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Żegluga Gdańska
Port Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.