TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Gdańskiej rozpoczęła sezon 2017
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.03.2017 11:52:45
Elżbieta wypływa w swój pierwszy tegoroczny rejs po Motławie; fot. Maciej Kosycarz/KFP

"Elżbieta" i "Danuta" jako pierwsze po zimowej przerwie przecierają turystyczny szlak na Motławie. Statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej pojawiły się w tym roku na trasie wycieczkowej z centrum Gdańska na Westerplatte wyjątkowo wcześnie.

- Próbujemy troszkę rozciągnąć sezon. Zaczęliśmy wcześniej niż w poprzednich latach, już od pierwszych dni marca. W gotowości są dwa małe statki portowe. Kilka rejsów mają już za sobą. Ogłosiliśmy rozkład obowiązujący od 1 marca, ale kiedy brakuje chętnych na wycieczki, to nie pływamy. Tę sprawę zostawiamy w rękach naszych kapitanów. Jeśli zbierze się kilka osób, powiedzmy osiem, to ruszamy. Na razie to jest rozruch eksploatacyjny - mówi Jerzy Latała, prezes zarządu spółki Żegluga Gdańska.

Firma eksploatuje obecnie 12 jednostek pasażerskich, z których wiodącą rolę odgrywają katamarany zabierające na pokład po 500 pasażerów (we flocie są również statki towarowe).

Od soboty 29 kwietnia trasy portowe w Gdańsku i Gdyni obsługiwać będzie sześć statków pasażerskich. Tego samego dnia wracają tramwaje wodne. Najpierw na weekendy. Od 1 lipca do 31 sierpnia kursować będą już codziennie.

- Zapraszamy na trasy z Gdańska do Sopotu i z Trójmiasta na Hel. Po długiej przerwie z Gdyni na półwysep znowu będzie pływać nasz wodolot. Robimy rozpoznanie rynku na ten rodzaj usług. Jak co roku oferujemy oczywiście wszelkiego rodzaju rejsy okolicznościowe w formie czarterów. Najważniejsze, żeby wszystkim dopisywała pogoda. W zeszłym roku nie było źle, liczymy że teraz będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że bez większych kłopotów przetrwamy okres uruchomienia kładki dla pieszych na Motławie. Na razie współpraca z inwestorami jest dobra - dodaje szef Żeglugi Gdańskiej.Sprawdź też:
Żegluga Gdańska
Port Gdańsk

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.