TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Płocka z wiślanymi rejsami Płock-Włocławek
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.05.2018 09:41:02
Żegluga Płocka z wiślanymi rejsami Płock-Włocławek

Nowy pomysł Żeglugi Płockiej na sezon 2018. Armator raz w miesiącu zabiera pasażerów w całodzienny, pełen atrakcji rejs po Wiśle. Czy to początek rzecznych cruiserów w Polsce?

Nowy pomysł Żeglugi Płockiej na sezon 2018. Armator raz w miesiącu zabiera pasażerów w całodzienny, pełen atrakcji rejs po Wiśle. Czy to początek rzecznych cruiserów w Polsce?

1 maja br. kpt. Mariusz Pielaciński ruszył z nowym projektem Żeglugi Płockiej. W roli głównej - statek pasażerski "Marzanna".

-"Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów z ubiegłych lat, postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i zorganizować rejsy całodniowe – mówi Mariusz Pielaciński. – Płyniemy na trasie Płock-Włocławek, cały rejs potrwa osiem godzin. Po drodze zatrzymamy się w Nowym Duninowie oraz w Dobrzyniu nad Wisłą. Końcowy przystanek to zapora we Włocławku. Atrakcją będzie tam wpłynięcie do Śluzy we Włocławku i śluzowanie z górnego awanportu na dolny, a to jest około 14 metrów! Powrotna droga odbędzie się tą samą trasą – wyjaśnia kapitan.

Oprócz samego rejsu, zaplanowano również atrakcje na statku – muzyka na żywo i grill.

Kursy będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę wolną od handlu, od maja do września. Kapitan nie wyklucza jednak, że będą częściej, również i w drugą niedzielę wolną od handlu, jeśli będzie zapotrzebowanie na tego typu rejsy.

Terminy

Jak na razie terminy są następujące:

– 1 maja

– 10 czerwca

– 8 lipca

– 15 sierpnia

– 9 września.

Trasa

Ze względu na przedłużający się remont nabrzeża w Płocku, na pokład statku wejdziemy przy Yacht Club Prestige, na 632 km Wisły na jej lewym brzegu, tuż przy moście im. Legionów Marszałka Piłsudskiego (stary most). Na pokład można wejść również w Nowym Duninowie oraz w Dobrzyniu nad Wisłą. Plan godzinowy:

10.00 – rozpoczęcie rejsu z Płocka

11.30 – dopłynięcie do Nowego Duninowa

12.00 – wypłynięcie z Nowego Duninowa

13.30 – dopłynięcie do Dobrzynia nad Wisłą

14.00 – wypłynięcie z Dobrzynia nad Wisłą

15.30 – wpłynięcie do Włocławka, śluzowanie

16.00 – wypłynięcie z Włocławka

17.30 – dopłynięcie do Dobrzynia nad Wisłą

19.00 – dopłynięcie do Nowego Duninowa

20.30 – dopłynięcie do Płocka.

Ceny

Cena rejsu wynosi:

– z Płocka – 69 zł dorośli, 59 zł dzieci

– z Nowego Duninowa – 59 zł dorośli, 49 zł dzieci

– z Dobrzynia nad Wisłą – 49 zł dorośli, 39 zł dzieci.

Liczba uczestników będzie ograniczona do 150 osób, dlatego konieczna jest rezerwacja. Aby zarezerwować sobie miejsce na te wyjątkowo urokliwe rejsy, wystarczy zadzwonić pod numer 506-321-887.

Flota Żeglugi Płockiej to trzy statki pasażerskie: dwupokładowa “Marianna" na 150 osób, 12-osobowa “Basia" oraz luksusowa “Aneta".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
Wisła
Żegluga Płocka
Port Płock
Port Włocławek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.