TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Świnoujska zmodernizowała trzeci prom - Karsibór III
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.05.2018 09:28:59
Żegluga Świnoujska zmodernizowała trzeci prom - Karsibór III

Jak informuje Żegluga Świnoujska, 21 maja zmodernizowany prom "Karsibór III" wrócił na przeprawę promową.

21 maja zmodernizowany prom "Karsibór III" rozpoczął regularne kursy na ogólnodostępnej przeprawie promowej "Centrum". Z nowym układem napędowym jednostka będzie zużywała około 40 procent mniej paliwa. To już trzeci prom typu "Karsibór", który przeszedł taką modernizację.

Modernizacja jednostki trwała od października ubiegłego roku. Prom ma nowy napęd, nowoczesny, mniej awaryjny i pozwalający oszczędzić paliwo. Na podstawie dwóch wcześniej zmodernizowanych jednostek, pracownicy Żeglugi Świnoujskiej mówią o oszczędnościach około 40 procent w stosunku do starego napędu.

Oprócz siłowni, modernizowana była także sterówka Karsiboru III. M.in. koniecznym była wymiana pulpitu sterowania.

Koszt modernizacji promu to 16,5 mln złotych, z czego 7, 5 mln pochodziło z dotacji z rządowej rezerwy budżetowej. Resztę dołożyło miasto. Jako, że wykonawca Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" nie dotrzymała terminu, Żegluga Świnoujska – zgodnie z umową - naliczy karę za okres od 9 marca do 15 maja 2018 r., czyli do dnia odebrania promu przez komisję odbiorczą. Będzie to około 1 mln złotych.

Aktualnie spośród czterech promów obsługujących przeprawę promową "Centrum" niezmodernizowany pozostaje jeszcze jeden - "Karsibór IV". Wcześniej, ta sama stocznia, wykonała podobny remont na jednostkach "Karsibór I" (2015 r.) oraz "Karsibór II" (2012 /2013).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Żegluga Świnoujska
Karsibór
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.