TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żegluga Szczecińska się zmienia
InfoShip.pl - Opublikowano: 26.01.2018 15:03:35
Żegluga Szczecińska się zmienia

Zmianami rozpoczął się dla Żeglugi Szczecińskiej rok 2018.

Zmianami rozpoczął się dla Żeglugi Szczecińskiej rok 2018. Nowa siedziba na Łasztowni, zmienione logo spójne z identyfikacją grupową i zmodyfikowana nazwa odzwierciedlająca faktyczny zakres działalności spółki. Najważniejszy jest jednak nowy, bogatszy kalendarz imprez i coraz szerszy wachlarz działań firmy.

Żegluga Szczecińska rozszerza nazwę o dwa człony odpowiadające rzeczywistemu zakresowi działalności spółki. Od 19 stycznia pełna nazwa firmy brzmi Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

– Nie chcieliśmy rezygnować z historycznej nazwy, która obecna jest w Szczecinie od ponad 60 lat – mówi prezes spółki, Ireneusz Nowak. – Dlatego też zdecydowaliśmy, że dołączymy jedynie nazwy kolejnych – prócz "wodnego" – kręgów naszej działalności. Zajmujemy się przecież także organizacją wydarzeń i promocją miejskiej turystyki. Mamy nadzieję, że teraz nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie my organizujemy m.in. cykl wydarzeń na Alei Kwiatowej, czy że odpowiadamy za sprawne funkcjonowanie Centrów Informacji Turystycznej.

W ślad za zmianą nazwy poszło także dostosowanie logotypu do miejskiej identyfikacji wizualnej, wspólnej dla jednostek i spółek działających pod szyldem i na rzecz Szczecina.

Kolejną zmianą była przeprowadzka pracowników do zmodernizowanego budynku na Łasztowni, dokładnie przy ul. Tadeusza Wendy 8.

– Dzięki temu w końcu możemy zrezygnować z ciągłych przejazdów pomiędzy wcześniejszą siedzibą przy ul. Jana z Kolna, biurami w budynku Międzynarodowych Targów Szczecińskich na prawobrzeżu i mariną na Wyspie Grodzkiej – dodaje prezes Nowak. – W budynku będącym częścią dawnej rzeźni miejskiej mieszczą się teraz m.in. sekretariat firmy, księgowość, dział techniczny, dział organizacji imprez czy zespół promocji i turystyki. Część pracowników, z uwagi na realizowane zadania, wciąż pracuje w bosmanacie przy ul. Zbożowej, w porcie jachtowym na wyspie czy w CIT-ach.

Powyższe zmiany są narzędziami, które mają pozwolić na sprawniejsze i bardziej efektywne realizowanie zadań postawionych przed spółką. Pierwsze efekty widać już gołym okiem – kalendarz tegorocznych imprez organizowanych przez spółkę ŻSTW jest jeszcze bogatszy niż ten z roku ubiegłego. Nowością jest zaangażowanie spółki w organizację miejskich imprez sportowych – m.in. Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce, Mistrzostw w Tańcu Towarzyskim, triathlonu czy Memoriału Maniaka. Niezmiennie realizowany będzie także cykl pn. Kolorowa Aleja. W roku 2018 na odwiedzających Aleję Kwiatową czekać będą Jarmark Wielkanocny, Miasto Ogród, Piknik Skandynawski, Wakacje na Alei, Jarmark Niepodległościowy i – oczywiście – Jarmark Bożonarodzeniowy. Prócz tego spółka tradycyjnie zajmie się współorganizacją Dni Morza, Pyromagic, Watershow, Pikniku nad Odrą i imprez regatowych. Nie zabraknie kolejnej edycji targów budowlanych Bud-Gryf, hucznego otwarcia sezonu w Miejskiej Strefie Letniej i zakończenia lata na Wyspie Grodzkiej. Przed nami także druga Gala Nagród Żeglarskich i – po raz pierwszy w Szczecinie – VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

– Wspólnie z Urzędem Miasta dla turystów i mieszkańców Szczecina szykujemy jeszcze kilka eventowych niespodzianek – dodaje Ireneusz Nowak. – Na pewno opowiemy o nich we właściwym czasie. Dzisiaj mogę powiedzieć tylko tyle, że w Szczecinie będzie się działo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Żegluga Szczecińska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.