TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimowy rozkład promów w Świnoujściu
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.10.2018 17:30:24
Zimowy rozkład promów w Świnoujściu

Żegluga Świnoujska informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dziś 1 października 2018 r. na ogólnodostępnej przeprawie promowej "Centrum" obowiązuje jesienno-zimowy rozkład rejsów.

Żegluga Świnoujska informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dziś 1 października 2018 r. na ogólnodostępnej przeprawie promowej "Centrum" obowiązuje jesienno – zimowy rozkład kursowania promów.

To oznacza, że w ciągu dnia do godziny 18.40 przeprawę obsługują dwie jednostki typu "Karsibór", a później jeden.

Zobacz szczegółowy, zimowy rozkład kursowania promów.

Po tunelu

Przy okazji warto wspomnieć, że Żegluga Świnoujska zaczyna się zmieniać i dostosowywać do rzeczywistości po wybudowaniu tunelu pod Świną.

Już wiemy, że po wybudowaniu tunelu jedna z dwóch przepraw promowych z pewnością zniknie. Pozostanie najprawdopodobniej przeprawa w centrum miasta - Bielik. Będzie służyła mieszkańcom i turystom chcącym przeprawić się np. na dworzec kolejowy, rowerzystom i zmotoryzowanym, którzy będą woleli prom.

Po wybudowaniu stałej przeprawy Żegluga Świnoujska zostanie pozbawiona subwencji z budżetu państwa. Na jej barkach i barkach miasta pozostanie utrzymanie promów. Niewykluczone, że po uruchomieniu tunelu, za przeprawę promem będzie trzeba zapłacić.

Co dalej?

Żegluga Świnoujska oczywiście przygotowuje się do owych czasów i opracowuje nową koncepcję funkcjonowania przedsiębiorstwa, która m.in. obejmuje rejsy spacerowe po porcie, tramwaj wodny na latarnię morską, wieczorne rejsy o zachodzie słońca i przynajmniej kilka nowoczesnych przystanków.

Przypomnijmy, że w Świnoujściu biała flota działa głównie w oparciu o statki niemieckiego armatora Adler Schiffe, oferującego rejsy do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Adler działa w Świnoujściu już od 24 lat. Początkowo słynny był głównie z tanich zakupów w sklepach wolnocłowych na pokładzie swoich statków. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, sklepy wolnocłowe trzeba było zlikwidować. Adler nie wycofał się jednak z rynku i dzisiaj jego pasażerami są głównie Niemcy, ale też i polscy turyści spędzający czas nad morzem. W sezonie - 01.05. - 03.10. - na trasie Świnoujście - Ahlbeck - Heringsdorf - Bansin / Międzyzdroje - Ahlbeck - Heringsdorf - Bansin statki pływają codziennie

Po Świnoujściu pływają także inne, mniejsze statki wycieczkowe oferujące rejsy m.in. po porcie. Także konkurencja jest spora. Czy Żegluga Świnoujska odnajdzie się nowej roli? Zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Żegluga Świnoujska
Port Świnoujście
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.