TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zwodzony most w Sobieszewie - do końca września [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.09.2018 15:00:05
Zwodzony most w Sobieszewie - do końca września, fot. gdansk.pl

Zgodnie z umową most w Sobieszewie ma być ukończony do końca września. Dla ruchu ma być dostępny w połowie października.

Zgodnie z umową most w Sobieszewie ma być ukończony do końca września. Dla ruchu ma być dostępny w połowie października.

15 września wykonawca - czeska firma Metrostav - ułożyła asfalt na dojazdach do Mostu, od strony Wiślinki i od strony Wyspy Sobieszewskiej. Do otwarcia przeprawy zostało już kilka dni. Pod koniec września planowane jest wykonywanie prób obciążeniowych.. Przez kilka tygodni mogą trwać jeszcze różne prace. Stary most trzeba będzie rozebrać. Udaliśmy się na plac budowy z dronem, żeby móc zobaczyć całą inwestycję.

Budowa nowego, zwodzonego mostu kosztuje niemal 58 mln złotych. 28 mln zł tej kwoty Miasto Gdańsk pozyskało z subwencji rządowej. Takiego drugiego mostu w Polsce nie ma. Jego całkowita długość to 173 m, a rozpiętość przęseł zwodzonych wynosi 59,50 m.

Na oficjalne otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać, zanim zakończą wszystkie prace związane z tą inwestycją. Stary most trzeba będzie rozebrać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
Wisła
Port Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.